Poważny uraz bramkarza Górnika przed testami w Udinese

Piłka nożna
Poważny uraz bramkarza Górnika przed testami w Udinese
fot. Cyfra Sport

19-letni bramkarz Górnika Zabrze Mateusz Michalski przed testami w Atalancie Bergamo nabawił się urazu, sprawdzało go Udinese, potem złamał rękę i doznał wstrząśnienia mózgu. „W maju chcę zdać maturę, a kiedyś grać w lidze hiszpańskiej lub niemieckiej” – powiedział.

Zawodnika dotychczas prześladował pech.

 

„Wyjazd do Bergamo wiosną 2015 był szczegółowo zaplanowany, pokoje w hotelu zarezerwowane, ale dwa dni przed podróżą podczas rozruchu naderwałem mięsień uda i nic z tego nie wyszło” – dodał zawodnik, który w piątek podpisał nową umowę z zabrzańskim klubem.

 

„Rok później się udało pojechać do Udinese. Dużo się tam nauczyłem, podpatrywałem innych. Przyglądałem się, do czego mogę dojść ciężką pracą” – wspominał.

 

Problemem wychowanka APN Kunurów była przez długi czas zbyt niska waga.

 

„Przyjechałem do Włoch i trener się przeraził. Przy wzroście 190 cm ważyłem 67 kilogramów. Stosowałem dietę, aby przybrać na wadze, ale niewiele pomogła. Teraz jest już lepiej, jestem pod opieką dietetyka osiągnąłem 76 kg” – ocenił.

 

Podkreślił, że we Włoszech trenerzy wymagali od niego przede wszystkim wybijania piłki zamiast jej łapania.

 

„I uczyli mnie szybkiego wstawania z murawy bez pomocy rąk, potrzebnych do kolejnej interwencji” – zauważył.

 

Jesienią 2016 doznał wstrząśnienia mózgu, a kiedy wrócił na boisko zderzył się na pierwszym treningu z kolegą, który głową... złamał mu rękę.

 

„Miałem w efekcie siedem miesięcy przerwy w grze. Jestem jednak zdania, że kontuzja wzmacnia, nie osłabia. Były obawy, że będę czuł jakąś blokadę przed bronieniem po takim urazie, ale wszystko jest w porządku. Nie boje się. Chciałbym jak najszybciej zadebiutować w pierwszej drużynie Górnika, choć to nie będzie łatwe” – stwierdził.

 

Wzorcem dla młodego zawodnika są Hiszpan Iker Casillas, Włoch Gianluigi Buffon i Niemiec Manuel Neuer.

 

„Wiem, że od współczesnego bramkarza wymaga się świetnej gry nogami i pewności w polu karnym. I tak chcę grać. Mam nadzieję, że mój pech i kontuzje się już skończyły” – zaznaczył.

 

Michalski myśli o przyszłości nie tylko w sensie piłkarskim.

 

„Uczę się do zbliżającej się matury. To najcięższy okres w moim życiu, bo trzeba też równocześnie trenować. Później chciałbym studiować na AWF” – powiedział piłkarz.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie