Reprezentacja Polski z tytułem Człowieka Roku 2016!

Piłka nożna
Reprezentacja Polski z tytułem Człowieka Roku 2016!
fot. Cyfrasport

Reprezentacja Polski w piłce nożnej w 2016 roku zapewnił polskim fanom masę emocji. Podopieczni Adama Nawałki nadal zbierają żniwa z tego udanego okresu. Tym razem tygodnik "Wprost" uhonorował naszą kadrę tytułem Człowieka Roku 2016.

W plebiscycie tygodnika "Wprost" polska kadra została wyróżniona za "sukces sportowy, przywrócenie polskiej piłce należnego miejsca w Europie oraz łączenie Polaków ponad i poza wszelkimi podziałami".

 

Z ramienia biało-czerwonych nagrodę odebrali Tomasz Iwan, dyrektor reprezentacji i obrońca Michał Pazdan.– W imieniu selekcjonera Adama Nawałki chciałbym podziękować zawodnikom, których w 2016 roku było ponad trzydziestu. Chciałem podziękować całemu sztabowi, PZPN i prezesowi oraz tym, którym wlaliśmy nadzieję w serca. Proszę mi wierzyć, ciężko pracujemy, by takich chwil było jak najwięcej – powiedział po odebraniu nagrody Iwan.

 

W poprzednich latach tytuł Człowieka Roku odebrali m.in. Jarosław Kaczyński, Angela Merkel, czy Lech Wałęsa. Przez ostatnie 25 lat tę nagrodę tylko trzykrotnie odbierały dwie osoby. Tym razem było to wyróżnienie otrzymali nie tylko wszyscy zawodnicy, ale także liczny sztab szkoleniowy, więc liczba laureatów jest niezwykle pokaźna. Liczymy, że o podobną nagrodę powalczą nasi reprezentanci już w 2018 roku po Mundialu w Rosji.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze