Pojedynki tych dwóch drużyn są z reguły niezwykle zacięte i wyrównane. I w tym przypadku nie jest to tylko wyświechtany slogan. Potwierdza to historia. Na 33 ligowe mecze 11 razy wygrał GKS. W 11 spotkaniach lepsze było Zagłębie, a… 11 razy padł remis.

 

Hit kolejki będzie jednocześnie ważnym meczem w kontekście rywalizacji o dwa miejsca w Lotto Ekstraklasie. GKS, który jest wiceliderem, ma zaledwie 3 punkty przewagi nad czwartym Zagłębiem. To właśnie gospodarze chcą za wszelką cenę zdobyć trzy oczka, bo sześciopunktowa strata przy obecnej formie drużyny trenera Dariusza Banasika, może się okazać dla niej wyrokiem.

 

W ostatniej kolejce sosnowiczanie przegrali aż 0:5 z innym kandydatem do awansu, Sandecją Nowy Sącz. Taki wynik w jednym z ważniejszych meczów nie napawa optymizmem przed dalszą częścią sezonu. – Ja zawsze źle zaczynam, ale dobrze kończę – pocieszał szkoleniowiec Zagłębia, Dariusz Banasik.

 

Za GKS-em nie przemawia jednak historia. Ostatni raz katowiczanie cieszyli się z kompletu punktów na Ludowym ponad trzydzieści lat temu! 22 marca 1986 roku pokonali sosnowiczan 4:2. Czy GKS przełamie tę passę? A może Zagłębie wróci na właściwe tory?

 

Transmisja meczu Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice od 20:30 w Polsacie Sport.