Białoruś pokonała Słowację na turnieju w Gdańsku

Piłka ręczna

W pierwszym sobotnim spotkaniu międzynarodowego turnieju piłkarek ręcznych rozgrywanego w hali AWFiS w Gdańsku doszło do starcia dwóch niepokonanych w pierwszych starciach ekip. Białoruś pokonała Słowację i przed ostatnim meczem stoi przed wielką szansą zwycięstwa w całej imprezie.

Białorusinki, które na otwarcie turnieju po zaciętym meczu pokonały 24:23 Polskę, nie miały większych kłopotów z wygraniem drugiego spotkania. W starciu ze Słowacją szybko objęły prowadzenie, które utrzymywały w dalszej części meczu. Po trzydziestu minutach wyraźnie prowadziły 16:9.  Co prawda na pięć minut przed końcem Słowaczki zmniejszyły straty do dwóch bramek (23:21), ale szczypiornistki z Białorusi szybko odskoczyły rywalkom i pewnie wygrały 27:22.

W drugim sobotnim meczu dojdzie do konfrontacji Polski i Ukrainy. W niedzielę, na zakończenie turnieju Białoruś zmierzy się z Ukrainą, a Polska ze Słowacją.

Transmisje międzynarodowego turnieju piłkarek ręcznych na sportowych antenach Polsatu.