Drużyna Boruca pokonała zespół Fabiańskiego

W angielskiej ekstraklasie w meczu drużyn polskich bramkarzy AFC Bournemouth Artura Boruca pokonał 2:0 Swansea City Łukasza Fabiańskiego. W innym spotkaniu 29. kolejki zwycięstwo odniósł lider - Chelsea Londyn. W niedzielę szlagier - Manchester City zagra z Liverpoolem.

W Bournemouth przy obu golach dla gospodarzy największy udział miał Benik Afobe. W pierwszej połowie po jego strzale piłka odbiła się od Alfiego Mawsona i zmyliła Fabiańskiego (gol zaliczono jako samobójczy Mawsona), a w 72. minucie Afobe w dogodnej sytuacji ustalił wynik spotkania.

Bramkarz Swansea City, który miał nieco więcej pracy od Boruca, w kilku innych sytuacjach uchronił swój zespół przed wyższą porażką. Z pięciu ostatnich ligowych meczów przeciwko Swansea City piłkarze z Bournemouth wygrali aż cztery, a raz zremisowali. "Łabędzie" spadły na 17. miejsce w tabeli (27 pkt), ich sobotni rywale awansowali na jedenaste (33).

Dla Fabiańskiego to był drugi z rzędu mecz przeciwko polskiemu piłkarzowi. W poprzedniej kolejce jego zespół uległ na wyjeździe 1:2 Hull City Kamila Grosickiego.