El. MŚ 2018: Wybitny analityk pomoże rywalom Polaków

Piłka nożna
El. MŚ 2018: Wybitny analityk pomoże rywalom Polaków
fot. Cyfra Sport

Dania, grupowy rywal Polski w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata w 2018 roku otrzymał dodatkowe wsparcie od swojej federacji (DBU) w formie zatrudnienia wybitnego specjalisty od analiz i wizualizacji komputerowych.

Mounir Akhiat posiada wykształcenie trenerskie najwyższego szczebla oraz informatyczne. Jego ostatnim pracodawcą był kopenhaski klub Broendby IF. Teraz został zatrudniony na pełnym etacie przez DBU i zajmie się szczegółową analizą grupowych rywali przy zastosowaniu programów komputerowych i nagrań wideo.

 

Selekcjoner reprezentacji Danii Age Hareide powiedział, że jest bardziej niż zadowolony ze wzmocnienia grupy trenerskiej przez specjalistę od nowych technologii: "jest to kluczowa sprawa w nowoczesnym futbolu".

 

"Zwykle mamy do czynienia z trenerem, który usiłuje być specjalistą lub odwrotnie ze specjalistą, który stara się zrozumieć futbol. W tym przypadku dostaliśmy dwa w jednym i Akhiat przez lata pracy w Broendby oraz jako doradca DBU potwierdził że jest wysokiej klasy ekspertem jeżeli chodzi o informatyczna analizę nowoczesnej piłki nożnej" - powiedział.

 

"Opracowałem specjalny program do wizualizacji najróżniejszych wariantów gry, który udowodnił, że czas zrozumienia przez piłkarzy strategii trenera lub rozgryzienia taktyki i powtarzalnych fragmentów gry rywala znacznie się skraca, nie mówiąc już o szczegółowej analizie każdego zawodnika, zarówno jego silnych jak i słabych punktów" - powiedział Akhiat.

 

Po czterech kolejkach eliminacji w grupie E pierwsze miejsce zajmuje Polska z dziesięcioma punktami przed Czarnogórą, która zdobyła siedem i Danią z sześcioma punktami. Czwarte miejsce z pięcioma punktami zajmuje Rumunia, z którą Dania rozegra wyjazdowy mecz 26 marca.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie