Gala w Lipsku: Wach – Teper. Transmisja w Polsacie Sport Fight oraz Polsacie Sport

Sporty walki

Po ponad dziesięciomiesięcznej przerwie na ring wraca Mariusz Wach (32-2, 17 KO). Rywalem Polaka podczas gali w Lipsku będzie Erkan Teper (16-1, 10 KO). Ponadto m.in. tego wieczoru dojdzie również do pojedynku o mistrzostwo Europy wagi półciężkiej między Robertem Stieglitzem (50-5-1, 29 KO) i Nikolą Sjeklocą (32-4, 11 KO). Transmisja gali w Lipsku w Polsacie Sport Fight i Polsacie Sport

Wach ostatni pojedynek stoczył w maju 2016 roku. Wtedy na gali w Kędzierzynie-Koźlu pokonał na punkty Marcelo Nascimento (23-14, 20 KO). Polak nie mógł jednak zaliczyć tamtej walki do udanych, a skazywany na porażkę Brazylijczyk okazał się bardzo wymagającym rywalem. Poprzednią walką ”Wikinga” było starcie z Aleksandrem Powietkinem (31-1, 23 KO) o pas WBC Silver. Rosyjski pięściarz wygrał tamten pojedynek przed czasem, a Wach na rok rozstał się z boksem.

 

Dobrym sprawdzianem, a zarazem szansą na powrót na bokserskie salony ma być dla 37-latka starcie z Teperem. Niemiec był mistrzem Europy wagi ciężkiej, ale w 2015 roku wykryto w jego organizmie niedozwolone substancje i pozbawiono tytułu. Na zawodowych ringach 34-latek przegrał zaledwie jedną walkę. ”Wiking” podczas ważenia okazał się cięższy, wnosząc na wagę 117,1 kg, czyli o 1,6 kg więcej niż rywal.

 

Walką wieczoru gali w Lipsku będzie pojedynek o mistrzostwo Europy wagi półciężkiej. Naprzeciwko siebie staną Stieglitz i Sjekloca.

 

Transmisja gali w Lipsku od godziny 20:00 w Polsacie Sport Fight oraz od godziny 22:00 w Polsacie Sport.

 

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze