Nice 1 Liga: Chojniczanka Chojnice znów podzieliła się punktami

W 22. kolejce Nice 1 Ligi Chojniczanka Chojnice zremisowała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1. Tym samym nie udało się odblokować chojnickiej machiny, która w ostatnich siedmiu meczach poniosła jedną porażkę i zanotowała aż sześć remisów!

W przedostatnim sobotnim meczu Nice 1 Ligi lider z Chojnic podejmował u siebie zespół ze środka tabeli. Podopieczni Piotra Gruszki ostatnie zwycięstwo odnieśli 12 listopada ubiegłego roku, jednak nadal są zespołem liczącym się w walce o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. O wiele gorzej wiedzie się podopiecznym Jana Kociana, którzy dotychczas zgromadzili 28 punktów i przed meczem plasowali się na dziesiątej lokacie.

Już w 19. minucie spotkania swój zespół bezmyślnym faulem osłabił Paweł Zawistowski. Kapitan gospodarzy brutalnym faulem powstrzymał wyprowadzającego kontrę gości Tomasza Podgórskiego, a sędziujący zawody Zbigniew Dobrynin nie miał wątpliwości i z miejsca pokazał mu czerwoną kartkę.

Pod koniec pierwszej połowy wynik meczu nieoczekiwanie otworzyli gospodarze, po tym jak w 45. minucie egzekwowali rzut wolny blisko narożnika boiska. Największą przytomnością umysłu popisał się wówczas Jacek Podgórski, który przeciął dośrodkowanie i wpakował piłkę do bramki strzeżonej przez Rafała Leszczyńskiego.

Sześć minut po gwizdku wznawiającym grę goście doprowadzili w końcu do wyrównania. Fatalną interwencję zaliczył obrońca Chojniczanki Piotr Kieruzel, gdy w pozornie prostej sytuacji nie przeciął prostopadłego podania i wystawił swojego bramkarza na sytuację dwóch na jednego. W jej wyniku piłkę do pustej bramki skierował Szymon Lewicki.

W 70. minucie Kieruzel miał szansę, aby zrehabilitować się za wcześniejszy błąd, jednak jego uderzenie z rzutu wolnego zatrzymało się na bocznej siatce bramki Podbeskidzia.

Ostatecznie przyjezdnych nie było stać na wykorzystanie ponad siedemdziesięciu minut gry w przewadze i mecz zakończył się jednobramkowym remisem.

Chojniczanka Chojnice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (1:0)
Bramki: Podgórski 45 - Lewicki 51

Chojniczanka: Łukasz Budziłek - Jacek Podgórski, Marcin Biernat, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka, Bartłomiej Niedziela (83' Łukasz Kosakiewicz), Paweł Zawistowski, Rafał Grzelak, Andrzej Rybski, Jakub Biskup (71' Michał Jakóbowski) - Tomasz Mikołajczak.

Podbeskidzie: Rafał Leszczyński - Robert Gumny, Mariusz Malec, Mariusz Magiera, Paweł Moskwik - Tomasz Podgórski (83' Bartosz Jaroch), Michał Janota, Łukasz Hanzel, Nermin Haskić, Łukasz Sierpina - Szymon Lewicki (83' Róbert Demjan).

Żółte kartki: Kieruzel, J.Podgórski - Janota, T.Podgórski, Hanzel, Moskwik.

Czerwona kartka: Paweł Zawistowski (19. minuta za brutalny faul).

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).