Polska 2017: Jarosz wraca do kadry, ale z Konarskim powalczy... Muzaj?

Siatkówka

Jakub Jarosz jest liderem katarskiego El Jaish, do którego przeniósł się z Łuczniczki Bydgoszcz przed startem sezonu. Polak miał spory udział w zdobyciu przez klub z regionu Doha dwóch srebrnych krążków - w mistrzostwach kraju oraz w rozgrywanym Bahrajnie turnieju "Arabic Championship". Dzięki dobrej grze doświadczony atakujący zwiększył swoje szanse na występy w drużynie narodowej, ale o miejsce w składzie będzie rywalizował z będacymi w wysokiej formie Dawidem Konarskim i Maciejem Muzajem.

Zakończony sezon był najbardziej udanym w historii El Jaish. Teraz zawodnicy mają chwilę na złapanie oddechu, ale już w kwietniu przystąpią do rozgrywek o Puchar Emira. Jak na razie nie doszło jednak do żadnych personalnych rozmów 30-latka z trenerem reprezentacji Polski. Jarosz z całą pewnością jest w kręgu zainteresowań Ferdinando De Giorgiego, ale rywalizacja na pozycji atakującego jest duża, a chętnych na występy w biało-czerwonym trykocie wielu.

- Jestem w stałym kontakcie z synem i często rozmawiamy. Przede wszystkim cieszy mnie, że Kuba nie ma żadnych problemów zdrowotnych i jest ważną postacią w drużynie. Co prawda poziom w Katarze, nie dorównuje temu prezentowanemu w PlusLidze, ale jest kilka zespołów, które potrafią grać w siatkówkę - powiedział ojciec Jakuba, trzykrotny medalista mistrzostw Europy Maciej Jarosz.

- Z doborem atakujących na pewno nie będzie problemu. Lista graczy, którzy z powodzeniem mogą występować na tej pozycji jest bardzo bogata. Młodość miesza się z doświadczeniem i to jest dobry znak, bo zawodnicy mogą się nawzajem uzupełniać na parkiecie. Najbliżej powalczenia o miejsce w wyjściowym składzie z Dawidem Konarskim jest Maciej Muzaj. Jego fenomanalna gra w tym sezonie predysponuje go do walki o miano pierwszego atakującego w reprezentacji Polski - ocenił były siatkarz, złoty medalista mistrzostw świata i mistrzostw Europy Krzysztof Ignaczak.

Cały fragment rozmowy z Maciejem Jaroszem i Krzysztofem Ignaczakiem w załączonym materiale wideo

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze