Widzew Łódź wygrał z Motorem Lubawa na inaugurację nowego stadionu

Piłka nożna

Na inaugurację nowego stadionu Widzew Łódź wygrał 2:0 z ostatnim zespołem tabeli Motorem Lubawa w 19. kolejce III ligi. Bohaterami spotkania zostali strzelcy goli Mateusz Michalski i Daniel Mąka.

Przed meczem Widzew zajmował czwarte miejsce w ligowej tabeli, tracąc do liderującego ŁKS-u dwanaście oczek. Motor to drużyna funkcjonująca w zupełnie innej rzeczywistości. W ciągu osiemnastu kolejek wywalczyła zaledwie jeden punkt i pogodziła się już z rolą "czerwonej latarni".

Mecz z Motorem Lubawa był pierwszym rozegranym na nowym stadionie Widzewa, mogącym pomieścić 18 018 widzów. Honorowymi gośćmi inauguracji byli autorzy dawnych sukcesów klubu z al. Piłsudskiego – m.in. Zbigniew Boniek, Józef Młynarczyk, Wiesław Wraga, Mirosław Tłokiński, Tadeusz Gapiński, Zdzisław Kostrzewiński, Andrzej Możejko, Marek Koniarek, Marek Citko, Tomasz Łapiński, Andrzej Michalczuk.

Symbolicznego pierwszego gola na nowoczesnym obiekcie strzelił Boniek. Później razem z Młynarczykiem wykopnął w trybuny piłki z autografami.

W 23. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Marcin Krzywicki podał prostopadle do Bartłomieja Gromka, a ten płaskim, mocnym zagraniem otworzył Michalskiemu drogę na bramkę. Mecz odstawał poziomem od atmosfery, która panowała na trybunach. Widzew grał niedokładnie, a Motor zgodnie z przewidywaniami nie był w stanie realnie zagrozić bramce gospodarzy. W doliczonym czasie gry prowadzenie podwyższył Mąką i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0.

Mecz sędziował Tomasz Radkiewicz, dla którego było to ostatnie spotkanie w karierze.

Widzew Łódź - Motor Lubawa 2:0 (1:0)
Bramki: Mateusz Michalski 23, Daniel Mąka 90+1

Żółta kartka: Radwański

 

W załączonym materiale nasza wizyta na nowym stadionie Widzewa Łódź.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie