Raw Air 2017: Kamil Stoch wygrywa w Vikersund!

Po konkursie drużynowym i zajęciu drugiego miejsca przez Polaków, Kamil Stoch wygrał w niedzielę również konkurs indywidualny. Polak zajął drugie miejsce w cyklu Raw Air. Triumfował Austriak Stefan Kraft.

Skoczek z Zębu zmniejszył też do 31 punktów stratę do Krafta w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W niedzielę Austriak zajął piątą lokatę. Do zakończenia rywalizacji o Kryształową Kulę pozostały dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy w Planicy.

Stoch, który był najlepszy także w piątkowym prologu, oddał w niedzielę dwa dalekie skoki, osiągając 238,5 oraz 237 m, wyraźnie wyprzedzając japońskiego weterana Noriakiego Kasai oraz Austriaka Michaela Hayboecka.

Najgroźniejsi rywale Polaka w drugiej serii zawiedli - Kraft uzyskał tylko 215 m, a prowadzący na półmetku zawodów i w całym cyklu Raw Air Andreas Wellinger wylądował na 166. metrze. Niemiec spadł w konkursie na 18. pozycję.

Maciej Kot był 14., Dawid Kubacki, który w drugiej serii pobił rekord życiowy (232 m), awansował na 17. miejsce, a Piotr Żyła - na 23.

mna, Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

Koniec. Dziękujemy!

Andreas Wellinger - 166 metrów.

Co za skok Kamila Stocha - 237 metrów! Polak wygrywa dzisiejszy konkurs. Gratulujemy!

Stefan Kraft łapie się za głowę - tylko 215 metrów. Czwarte miejsce.

Michael Hayboeck skacze na 222,5 metra. Drugie miejsce.

Noriaki Kasai - 241,5 metra. Życiówka. Pierwsze miejsce.

232,5 metra Petera Prevca. Drugie miejsca Słoweńca.

Robert Johansson - 215 metrów. Piąte miejsce.

Johann Andre Forfang - 245,5 metra. Rekord życiowy i pierwsze miejsce.

243,5 metra Domena Prevca. Drugie miejsce Słoweńca.

Jurij Tepes skoczył 242 metry - pierwsze miejsce Słoweńca.

Jernej Damjan ląduje na 135. metrze.

Bickner skoczył na 234,5 metra.

Przykry upadek Kevina Bicknera. Amerykanin przewrócił się od razu po lądowaniu.

Andreas Stjernen ląduje na 225. metrze. i jest nowym liderem.

Maciej Kot ląduje na 221. metrze. Czwarte miejsce Polaka.

Daiki Ito skacze na 220,5 metra.

Równie pięknie pofrunął Karl Geiger - 239 metrów Niemca. Nowy rekord życiowy Niemca i pierwsze miejsce w klasyfikacji.

Znakomicie Anders Fannemel - 244 metry. Nowy lider.

Simon Ammann skoczył w pierwszej serii 239,5 metra. W drugiej próbie poniosło go nieco bliżej - 230 metrów. Szwajcar jednak liderem.

Viktor Polasek wylądował na 213. metrze.

Kapitalny skok Dawida Kubackiego i rekord życiowy pobity! 232 metry dają Polakowi oczywiście fotel lidera.

Udana próba Romana Koudelki - 219 metrów. Czech plasuje sie na drugim miejscu.

223,5 metra Anze Semenicia. Nowy lider.

Halvor Egner Granerud skoczył w pierwszej serii 220 metrów, w drugiej - 216. I tak najlepszy rezultat rundy finałowej. Norweg liderem.

Richard Freitag skoczył 128 metrów.

185,5 metra Alexa Insama.

Gregor Schlierenzauer wylądował  na 153. metrze. Jak dotąd najsłabsza odległość rundy finałowej.

Bliziutko Stefan Huber - 134,5 metra Austriaka.

Żyła oczywiście liderem.

Piotr Żyła lepiej niż w pierwszej serii, ale też nie za daleko - 207 metrów Polaka.

180,5 metra Manuela Fettnera.

Zaczynamy drugą serię! Anze Lanisek skoczył 201,5 metra.

Stefan Kraft skakał z ósmej belki startowej i pokonał 237,5 metra. Drugie miejsce Austriaka. Kończymy pierwszą serię - Wellinger liderem, Stoch drugi.

Andreas Wellinger skoczył 242 metry i zastąpił na prowadzeniu Kamila Stocha.

Tylko 182 metry Daniela Andre Tande - 30. miejsce Norwega.

235,5 metra Petera Prevc - trzy metry bliżej od naszego rodaka. Czwarte miejsce Słoweńca.

Znakomicie Kamil Stoch! 238,5 metra Polaka daje mu pozycję lidera!

Kamil Stoch będzie skakał z dziewiątej belki startowej.

Kolejna życiówka! Domen Prevc skacze 236,5 metra!

229,5 metra Jurija Tepesa.

Austriak nowym liderem!

241,5 metra Michaela Hayboecka.

Piotr Żyła ląduje na 195 metrze - 21. miejsce.

221,5 metra Macieja Kota - siódme miejsce Polaka.

198 metrów Richarda Freitaga - 16. miejsce Niemca.

Fatalnie Markus Eisenbichler - 141,5 metra. Nie będzie go w rundzie finałowej.

Kasai liderem!

239,5 metra Noriakiego Kasaiego.

Kapitalnie Jernej Damjan! Skacząc 226,5 metra poprawił swój rekord życiowy.

Andreas Stjernen wylądował na 227. metrze.

Nieudana próba Manuela Fettnera - 182,5 metra.

Jewgienij Klimow wylądował na 180. metrze.

186 metrów Vincenta Descombesa Sevoie'a.

234 metry Roberta Johanssena.

214 metrów Dawida Kubackiego. Ósma pozycja polskiego skoczka.

196 metrów Gregora Schlierenzauera - 12. miejsce Austriaka.

244,5 metra Kevina Bicknera! Najdłuższy skok dzisiaj przeklada się na drugie miejsce.

Anze Lanisek skoczył w serii próbnej 217 metrów, w konkursie właściwym - zaledwie 193,5 metra.

145,5 metra Andreasa Wanka.

Karl Geiger bardzo przyzwoicie, jak na to, że "mamuty" kompletnie mu nie leżą. 227 metrów Niemca - trzecie miejsce.

Michael Blaser z USA skacze 192 metry. Jego życiówka to 208 metrów.

Jarkko Maeaettae z Finlandii zaledwie 143 metry.

Simon Ammann niestety z podpórką, ale jednak na koncie 239,5 metra! Życiowy rekord Szwajcara i jak na razie czwarte miejsce.

Nowy rekord życiowy Martina Polacka - 222 metry.

Alex Insam - 217,5 metra.

Zaledwie 118 metrów Gabriela Karlena.

Pierwszy raz w karierze 200 metrów przekroczył Stefan Huber - 208 metrów Austriaka

Anders Fannemel skacze na 229 metrów. Trzecie miejsce.

200 metrów Markusa Schiffnera. Piąte miejsce.

Życiówka Halvora Egnera Graneruda - 220 metrów! Czwarte miejsce.

Roman Koudelka skaczoł 215,5 metra.

Ale się ten konkurs zaczyna! 243 metry Daikiego Ito. Blisko rekordu Japonii.

Co za skok! Johann Andre Forfang - 242,5 metra.

Konkurs został przesunięty na 14:30 - powodem zbyt silny wiatr.

Konkurs rozpocznie się o godz. 14:15.

Serię próbną wygrał z wynikiem 240,5 metra Słoweniec Jurij Tepes. Najlepszy z Polaków Maciej Kot skoczył 217 metrów. Kamil Stoch nie brał udziału.

Witamy w relacji na żywo z indywidualnego konkursu w Vikersund, gdzie w sobotę w zawodach drużynowych Polacy zajęli drugie miejsce. Jak będzie dzisiaj?