Inne

Borek o e-sporcie: Moje pokolenie umawiało...

Inne

Major CS:GO z milionem dolarów w puli...

Leofromkorea zaistniał na polskiej scenie już w 2012 roku i najpierw próbował swoich sił jako gracz League of Legends, a później jako komentator tejże gry. Następnie ponownie próbował swoich sił na scenie, tym razem Heroes of the Storm, a obecnie ponownie zajmuje się relacjonowaniem potyczek, zarówno w HotS, jak również i czasem w Counter-Strike: Global Offencive i LoL-u. Teraz chce zrzeszyć graczy Hearthstone z naszego kraju w swojej drużynie:

 

„Jest to mój pierwszy projekt stworzenia drużyny, a nie uczestniczenia w niej. Przez czas trwania researchu udało mi się zebrać skład, z którego jestem niezmiernie szczęśliwy. Chcę swoim zawodnikom chcę przekazać swoje doświadczenie, systemy treningowe, motywację i wiele innych rzeczy, których nauczyłem się na własnej skórze przez lata osiągania zwycięstw i porażek w turniejach. Naszym głównym celem nie jest wygrywanie, tylko rozwój i stworzenie zgranego zespołu, który w przyszłości sam przyniesie te tryumfy.”

 

Polska scena HS nie znajduje się obecnie w zbyt dobrej kondycji. Do niedawna prężnie działał oddział Illuminar Honor Gaming, pod którego skrzydłami grali między innymi Cezary „BlackFireIce” Cholewski, Bartłomiej „ikealyou” Zawadzki, Kacper "A83650" Kwieciński czy Mateusz „Dziany” Karwat, lecz na początku tego roku organizacja się rozpadła, tym samym pozostawiając po sobie swego rodzaju pustkę. To właśnie miejsce ma wypełnić drużyna „Falcons” Łukasza Mirka, która stawia nie tylko na doświadczonych, lecz także i na nowych na scenie zawodników.

  

 

Pierwszym zapowiedzianym przez niego graczem jest wspomniany A83650, który jest jednym z najlepszych karciarzy w naszym kraju i ma ze sobą takie osiągnięcia, jak choćby potencjalny udział w nadchodzącym Hearthstone Global Games czy miejsce w 1/8 finału zimowej edycji Dreamhack 2016, gdzie niewiele zabrakło, by to on był górą w bratobójczym pojedynku z Mateuszem „Loyan” Roszkowskim. O swoim dołączeniu do Falcons pisze następująco:

 

„Jestem bardzo szczęśliwy z możliwości dołączenia do nowopowstałego zespołu Falcons. Mam nadzieję, że to będzie skok w górę w rozwoju kariery zarówno mojej, jak i kolegów z drużyny, którzy zostaną ogłoszeni już niedługo.”