Eliminacje MŚ 2018: Sytuacja w grupie B. Program 5. kolejki, wyniki, transmisje

Piłka nożna

W 5. kolejce spotkań grupy B eliminacji MŚ 2018 dojdzie do niezwykle interesującej konfrontacji: w Lizbonie Portugalia zmierzy się z Węgrami. Czy obie ekipy stworzą równie interesujące widowisko, jak podczas finałów Euro 2016? Zobacz sytuację w grupie B oraz program i plan transmisji.

Starcie Portugalii z Węgrami było jednym z najbardziej pamiętnych widowisk Euro 2016. Mecz w Lyonie był prawdziwą wymianą ciosów, zakończoną wynikiem 3:3, w której po dwie bramki dla swych ekip zdobyli Cristiano Ronaldo i Balazs Dzsudzsak. Portugalczycy, po słabym początku turnieju, rozkręcali się z meczu na mecz i ostatecznie sięgnęli po mistrzostwo Europy. Warto jednak przypomnieć, że z grupy F awansowali z trzeciego miejsca, a pierwsze zajęli wówczas Węgrzy [SKRÓT MECZU EURO 2016 PORTUGALIA – WĘGRY 3:3].

 

Konfrontacja obu ekip na Estadio da Luz w Lizbonie również zapowiada się ciekawie. Podopieczni Fernando Santosa zajmują drugie miejsce w tabeli grupy B, o dwa oczka wyprzedzając trzecią w tej stawce reprezentację Węgier. Dodatkowym smaczkiem dla polskich kibiców będzie fakt, że to spotkanie poprowadzi polski arbiter Szymon Marciniak, którego asystentami będą Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki; funkcję sędziego technicznego pełnił będzie Paweł Raczkowski.

 

Liderem grupy B jest reprezentacja Szwajcarii. Helweci jesienią prezentowali się kapitalnie, odnosząc w czterech meczach cztery zwycięstwa. Na starcie ograli w Bazylei mistrzów Europy – Portugalczyków 2:0, następnie pokonali w Budapeszcie Węgrów 3:2, a zwycięską bramkę zdobył w końcówce Valentin Stocker. Później była skromna, wyjazdowa wygrana 2:1 nad Andorą i kolejne zwycięstwo – 2:0 nad Wyspami Owczymi. W 5. kolejce Szwajcarzy podejmą w Genewie Łotwę i będą zdecydowanymi faworytami tego starcia. W trzecim spotkaniu grupy B Andora powalczy o pierwsze punkty w tych eliminacjach w meczu z Wyspami Owczymi.

 

Program 5. kolejki spotkań grupy B:

 

2017-03-25: Szwajcaria – Łotwa (na żywo: Polsat Sport Extra – 17.50)
2017-03-25: Portugalia – Węgry (na żywo: Polsat Sport – 20.35)
2017-03-25: Andora – Wyspy Owcze (premiera: Polsat Sport News – 00.30).

 

 

W załączonych materiałach wideo skróty najciekawszych spotkań grupy B.

 

WYNIKI I TABELE ELIMINACJI MŚ 2018

 

GRUPA A. Program 5. kolejki, wyniki, transmisje
GRUPA C. Program 5. kolejki, wyniki, transmisje
GRUPA D. Program 5. kolejki, wyniki, transmisje
GRUPA E. Program 5. kolejki, wyniki, transmisje
GRUPA F. Program 5. kolejki, wyniki, transmisje
GRUPA G. Program 5. kolejki, wyniki, transmisje
GRUPA H. Program 5. kolejki, wyniki, transmisje
GRUPA I. Program 5. kolejki, wyniki, transmisje

 

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze