Izako Boars odbędą trening w ośrodku szkoleniowym dla olimpijczyków

E-sport
Izako Boars odbędą trening w ośrodku szkoleniowym dla olimpijczyków
fot. TesterGier.pl

Centralny Ośrodek Szkoleniowy poinformował, że lada dzień będzie gościć podopiecznych Izaka. Dziki poza komputerami w dostępem do internetu otrzymają możliwość skorzystania z metod treningowych dedykowanych dla polskich Olimpijczyków.

Rozwój sportów elektronicznych postępuje coraz szybciej. Trenerzy oraz psychologie wspomagający działania profesjonalnych drużyn są już standardem. Organizacje działające w obrębie konwencjonalnych dyscyplin sportu coraz częściej skłaniają się ku branży wirtualnej rozrywki. W konsekwencji obserwujemy ostatnio drastyczny wzrost klubów piłkarskich przyjmujących pod swoje skrzydła graczy FIFA 17, CS:GO czy League of Legends. Granica pomiędzy sportem a e-sportem zaciera się coraz bardziej, a kolejny krok w tym kierunku wykonał Piotr „Izak” Skowyrski.

 

Założenie organizacji sygnowanej pseudonimem popularnego streamera odbiło się szerokim echem po branżowych mediach. Jego ogromna popularność w istocie niesie za sobą szereg perspektyw. Wkrótce będą mogli przekonać się o tym jego podopieczni, którzy nie tak dawno zdołali skompletować skład.

 

Na stronie Centralnego Ośrodka Sportu czytamy, że wkrótce tygodniowy trening odbędą tam właśnie reprezentanci Izako Boars. Ich szkolenie rozpocznie się 24 marca, a zostanie zakończone wraz z ostatnim dniem bieżącego miesiąca. Na potrzeby graczy przygotowane zostaną podstawowe dla nich narzędzia treningowe, czyli nowoczesne komputery, a także szerokopasmowy internet. Ponadto zyskają dostęp do infrastruktury sportowej, odnowy biologicznej czy opieki lekarskiej. Poza samymi graczami na miejscu pojawią się również Izak oraz Prawus, więc możemy spodziewać się obszernej relacji wideo z pobytu.

 

Dodatkowo COS ogłosił, że od tej pory otwiera się na e-sportowców i jest w stanie zapewnić im szereg możliwości warunkujących rozwój indywidualny, jak i drużynowy. Wedle zapewnień prowadzone są już negocjacje w sprawie kolejnych inicjatyw sportowych, które zostaną zorganizowane przy współpracy z władzami ośrodka. 

Jakub Nowak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze