Cezary Kowalski: Masz 28 lat, zaraz będziesz miał 30. Widzisz swojego następcę? Czujesz jakąś presję? Mowiłeś, że trafiło nam się super pokolenie, a za chwilę może być problem.

 

Robert Lewandowski: Mam nadzieję, że nie jest to jedyne super pokolenie. Po sezonie są mistrzostwa Europy U-21. Dziwię się, że piłkarz, który znajduje się w reprezentacji A jest brany pod uwagę w kontekście tych mistrzostw. To byłoby trochę mydlenie oczu, bo nawet jeśli jakiś sukces osiągnęłaby kadra Marcina Dorny z zawodnikami z pierwszej reprezentacji to nic nam to nie da

 

Czyli uważasz, że tych kilku piłkarzy z pierwszej reprezentacji nie powinno grać w drużynie młodzieżowej?

 

Nie ma szans. Zrobiliby sukces i co dalej? Nie zobaczymy czy mamy pokolenie kolejnych piłkarzy, którzy potrafią grać w piłkę, i którzy nadają się do tej najważniejszej reprezentacji A. Nic nam nie da, jeśli ci zawodnicy zablokują miejsce innym, pokażą się z dobrej, lub co gorsza słabszej strony. Drugi rok z rzędu nie będą mieli odpoczynku. Moim zdaniem nie powinni być brani pod uwagę w kontekście Euro U-21.

 

Mówisz to na podstawie rozmów z tymi zawodnikami, czy taka jest Twoja teza, jako kapitana?

 

To moje zdanie, ale też rozmawiałem z chłopakami. Mistrzostwa Europy U-21 to miejsce dla kolejnych zawodników, mniej znanych. Oni będą mogli się tam pokazać i być może wkrótce pojawią się w pierwszej reprezentacji.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.