Santilli za Gardiniego w Indykpolu AZS Olsztyn

Siatkówka
Santilli za Gardiniego w Indykpolu AZS Olsztyn
fot. PAP/ Grzegorz Michałowski

Od przyszłego sezonu Roberto Santilli zastąpi Andreę Gardiniego na ławce trenerskiej Indykpolu AZS Olsztyn. Kontrakt włoskiego szkoleniowca będzie obowiązywał przez rok - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

– W momencie, kiedy Andrea Gardini poinformował Klub, że nie przyjmuje propozycji przedłużenia umowy na kolejny rok, zależało nam na pilnym zakontraktowaniu nowego trenera na sezon 2017/2018 – wyjaśnił Tomasz Jankowski, prezes Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie. – Powoli rozpoczynamy projekt budowy drużyny na nowy sezon, stąd ten pośpiech. Na pewno jest to niecodzienna sytuacja w środowisku siatkarskim, że na kilka tygodni przed zakończeniem sezonu PlusLigi, informuje się o zmianie na stanowisku trenera na sezon kolejny. Uważam jednak, że kibice mają prawo znać prawdę już teraz i nie ma powodów, aby kryć się z tym do zakończenia sezonu - dodał.

 

- Informacja o odejściu trenera Gardiniego oraz o zakontraktowaniu Roberto Santilliego na pewno nie spowoduje zamieszania w drużynie, czego dowodem była chociażby postawa Indykpolu AZS Olsztyn w sobotę w Gdańsku, gdzie pokonaliśmy po bardzo dobrym meczu Lotos Trefl 3:0. Roberto Santilli jest bardzo dobrym szkoleniowcem. Szukaliśmy trenera, który ma doświadczenie na arenie międzynarodowej oraz pracy w PlusLidze. Wcześniej osiągał w Polsce bardzo dobre rezultaty jako trener Jastrzębskiego Węgla i MKS Będzin. Mam nadzieję, że w nowym sezonie osiągnie zadowalające wyniki jako trener Indykpolu AZS Olsztyn - wyjaśnił wybór Santilliego Jankowski.

 

Roberto Santilli karierę trenerską rozpoczął w 1991 roku, od prowadzenia sekcji młodzieżowych Lazio Volley Rzym (1991-1993) oraz Alpitour Traco Cuneo (1993-1995).  W sezonie 1995/1996, prowadził ekipę Mondovi występującej w Serie B1, a dwa lata później awansował z Gallo Gioia del Colle z Serie B1 do Serie A2.

 

Pracował również jako asystent w Lube Banca Marche Macerata oraz jako pierwszy trener w Icomie Latina. W 2002 roku objął juniorską reprezentację Włoch, z którą zdobył złoty medal Mistrzostw Europy. Po sukcesie na polu młodzieżowym, Santilli postanowił powrócić do trenowania seniorów, na początku stycznia 2004 roku ponownie obejmując Icom Latina. Po dwóch latach Santilli przeniósł się do Vibo Valentii, a następnie do Cagliari.

 

Pierwszym zagranicznym klubem prowadzonym przez włoskiego szkoleniowca był Jastrzębski Węgiel (2007-2010). Na koniec jego pracy w Jastrzębiu, drużyna wywalczyła srebrny medal i Puchar Polski. W 2010 roku Santilli podpisał umowę z Iskrą Odincowo, w której spędził trzy sezony. Potem był trenerem włoskiego Andreoli Latina, asystentem trenera reprezentacji Niemiec, z którą w 2014 roku podczas Mistrzostw Świata w Polsce zajął 3 miejsce, opiekunem MKS Banimexu Będzin (2015) oraz reprezentacji Australii (2015-2016).

 

Sam zainteresowany także nie kryje radości z podpisania kontraktu. Umowa włoskiego szkoleniowca z olsztyńskim klubem została podpisana na rok.

 

- Chcę podziękować klubowi z Olsztyna za danie mi szansy na powrót do pracy w Polsce – przyznał włoski szkoleniowiec. – Ostatnie dwa sezony reprezentacyjne spędziłem w Australii i był to naprawdę piękny czas, lecz z dala od wszystkiego. Teraz jest moment, aby powrócić do siatkówki i wracając do Polski czuję, jakbym wracał do domu - powiedział Santilli.

 

ask, indykpolazs.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze