Biathlon: Hojnisz i Szczurek mistrzami Polski w biegu ze startu wspólnego

Monika Hojnisz (AZS AWF Katowice) wygrała bieg ze startu wspólnego biathlonowych mistrzostw Polski w Jakuszycach. W rywalizacji mężczyzn triumfował Łukasz Szczurek (BKS WP Kościelisko). Zawody zakończą się w czwartek.

25-letnia Hojnisz wygrała mimo czterech niecelnych strzałów. Drugie miejsce zajęła Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec) z pięcioma, a trzecie - klubowa koleżanka triumfatorki Weronika Nowakowska z sześcioma błędami na strzelnicy.

To trzeci w karierze złoty medal Hojnisz w MP. W grudniu była najszybsza w sprincie w Kościelisku-Kirach, a prawie równo sześć lat temu, 24 marca 2011 roku, zwyciężyła także w biegu ze startu wspólnego w Jakuszycach.

Na podium w zawodach mężczyzn stanęli także Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec) oraz Mateusz Janik (AZS AWF Wrocław).

Na czwartek zaplanowano rywalizację w biegach na dochodzenie. To ostatnie w tym sezonie występy biało-czerwonych w walce o stawkę. Najbliższą imprezą będą zaplanowane na końcówkę sierpnia mistrzostwa świata w biathlonie na nartorolkach w Rosji.