Blagojević: Szykujemy formę na fazę play-off

Siatkówka
Blagojević: Szykujemy formę na fazę play-off
fot. Cyfrasport

Mogłyśmy zostać mistrzem rundy zasadniczej, ale nie udało się, bo zabrakło jakości. Ostatnio intensywnie trenujemy, aby przygotować się do play-offów - powiedziała Jelena Blagojević. Mistrzynie Polski przegrały we Wrocławiu 1:3. To druga porażka Chemika w bieżącym sezonie Orlen Ligi.

Policzanki miały okazję zapewnić sobie zwycięstwo w rundzie zasadniczej. Porażka jednak pokrzyżowała ich plany i pierwszego miejsca bronić będą w ostatniej kolejce Orlen Ligi.

 

– Samo się nie zrobi. Mogłyśmy zostać mistrzem rundy zasadniczej, ale nie udało się, bo zabrakło jakości. Ostatnio intensywnie trenujemy, aby przygotować się do play-offów. Tam mamy wyglądać najlepiej. Czekamy na niedzielny mecz w Sopocie, chcemy zdobyć punkty, utrzymać pierwsze miejsce i udowodnić swoją wartość. Mamy silny zespół, ale i indywidualności, które wiele potrafią. Mecz we Wrocławiu traktujemy jako dobrą szkołę. Wyciągamy wnioski i gramy dalej – stwierdziła przyjmująca Chemika Jelena Blagojević.

 

Chemik w krótkim okresie przegrał z Impelem i Budowlanymi, czyli zespołami walczącymi o medal mistrzostw Polski. Jakie płyną wnioski z obu porażek?

 

– Cały sezon grałyśmy na równym i wysokim poziomie. Żadna drużyna nie była w stanie nam zagrozić. Normalne jest, że w pewnym momencie przychodzi lekki spadek formy. Być może nie w tym momencie sezonu, kiedy czekają nas najważniejsze mecze, ale spokojnie. Jestem przekonana, że do play offów zdążymy wrócić do naszej najlepszej gry – dodała Blagojević.

RM, Chemik Police - Biuro Prasowe
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie