Krychowiak ma złamane żebro. Polaka czeka trzytygodniowa przerwa

Piłka nożna

Lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski zdradził na konferencji prasowej szczegóły kontuzji, która wyklucza Grzegorza Krychowiaka z meczu z Czarnogórą w eliminacjach MŚ 2018.- Leczenie urazu Grzegorza potrwa około trzech tygodni. Została wykonana również pełna diagnostyka i wiemy, że ma złamane żebro - powiedział Jaroszewski.

Informacja o kontuzji Krychowiaka pojawiła się w polskich mediach we wtorkowy poranek. Wieści dotyczące zdrowia pomocnika PSG były jednak szczątkowe, a szczegóły mieliśmy poznać na konferencji prasowej kadry. "Na konferencji prasowej podamy informację o stanie zdrowia Grzegorza Krychowiaka" - mówił rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Na spotkaniu z dziennikarzami pojawił się lekarz kadry Jacek Jaroszewski, który doprecyzował informacje. - Grzegorz przyjechał z Francji z urazem żebra. Doznał tej kontuzji na ostatnim, niedzielnym treningu w klubie. W dzisiejszych czasach mamy spore możliwości, żeby pęknięte, a nawet złamane żebro nie było przeszkodą przed podjęciem treningu czy gry. Przy nastawieniu Grzegorza, że za wszelką cenę chciał podjąć trening, wczoraj normalnie wziął udział w zajęciach przy zastosowaniu kilku metod sztabu medycznego. Po treningu okazało się jednak, że nic z tego nie wyjdzie - powiedział Jaroszewski.

Wiemy już ile potrwa przerwa od gry Krychowiaka, który w ostatnim czasie ma problemy z regularną grą. - Leczenie jego urazu potrwa około trzech tygodni. Została wykonana również pełna diagnostyka i wiemy, że ma złamane żebro. W związku z tym dzisiaj żegna się z nami i udaje na leczenie do klubu - zdradził lekarz kadry.

Reprezentacja Polski zagra z Czarnogórą w niedzielę 26 marca. Początek spotkania o 20:45. Transmisja w Polsacie i Polsacie Sport.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze