- W sporcie podobnie jak w życiu, ważne są fakty. Oficjalnie Earvin Ngapeth będzie reprezentował barwy Modeny do 2020 roku. Jest to dla nas wyraźny i ważny sygnał, że uwierzył w nasz wielki projekt budowania silnego zespołu - powiedziała prezes Azimutu Modena, Catia Pedrini, cytowana na oficjalnej stronie klubu.

 

Ngapeth z Azimutem Modena związany jest od 2014 roku. Do Włoch przeniósł się po roku spędzonym w drużynie Kuzbass Kemerowo. Dwukrotnie z zespołem z Modeny zdobywał Puchar i Superpuchar Włoch, w 2015 roku został wicemistrzem, a w 2016 mistrzem Włoch.

 

- Zawsze mówiłem, że Modena i klub stały się ważną częścią mojego życia. Bardzo się cieszę, że będę tu grać jeszcze przez kilka najbliższych lat. Chcę podziękować władzom klubu, że zawsze we mnie wierzyli i pozwalają mi spełniać marzenia - mówił Earvin Ngapeth.

 

 

Aziumut Modena w czwartek po raz drugi zmierzy się w I rundzie fazy play-off Ligi Mistrzów z Asseco Resovią Rzeszów. W pierwszym spotkaniu pokonali wicemistrzów Polski 3:2, a najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był właśnie Ngapeth, który zdobył 26 punktów.