Podolski odpalił rakietę w pożegnalnym meczu! Niemcy lepsze od Anglii

Ostatni mecz w reprezentacji Niemiec ułożył się dla Lukasa Podolskiego wyśmienicie. Jego drużyna pokonała Anglię 1:0, a on zdobył zwycięską bramkę. I to jedną z najpiękniejszych w karierze, bo piłka trafiła idealnie w okienko bramki Joe Harta.

Podolski grał w niemieckich barwach przez trzynaście lat i osiągnął wiele: został mistrzem świata, wywalczył dwa brązowe medale mundialu oraz zajął też drugie miejsce na mistrzostwach Europy. W 2008 roku był też wicekrólem strzelców Euro 2008, a dwa lata wcześniej został wybrany Najlepszym Młodym Graczem MŚ. W końcu jednak postanowił odpuścić, a środowe spotkanie z Anglią było jego ostatnim. Licznik zatrzymał się na "130", a sam "Poldi" swoje ostatnie minuty w reprezentacji spędził z kapitańską opaską.

W wyjściowych składach obu ekip znalazło się po jednym debiutancie: Timo Werner (Niemcy) oraz Michael Keane (Anglia). I to goście mieli zdecydowanie lepsze szanse na zdobycie bramki. Szczęścia spróbowali Jamie Vardy (stracił równowagę w polu karnym), Adam Lallana (przebiegł z piłką prawie 50 metrów i trafił w słupek) oraz Dele Alli (przegrał pojedynek z Markiem-André ter Stegenem). Gospodarze mieli spore problemy z wykreowaniem okazji i tylko kilka razy próbowali strzałów z dystansu.

Dopiero w drugiej części Niemcy opanowali sytuację, choć Anglicy także kilka razy groźnie skontrowali. W gwiazdach było jednak zapisane coś innego, a mianowicie gol Podolskiego. "Poldi" przyjął piłkę daleko od bramki Joe Harta, lekko ją sobie poprawił, a następnie posłał petardę, która zatrzymała się dopiero w siatce! Idealne uderzenie zerwało pajęczynę i uszczęśliwiło wszystkich zebranych na stadionie.

Podolski zszedł z boiska w 84. minucie oklaskiwany przez wszystkich zebranych na Signal Iduna Park. W 130. meczach zdobył 49 bramek, a ostatni występ na pewno wypadł mu magicznie.

Niemcy - Anglia 1:0

Bramka: Podolski 69.

Niemcy: Ter Stegen - Hector, Hummels, Rudiger, Kimmich - Brandt (59 Schuerrle), Kroos, Weigl (66 Can), Sane - Podolski (84 Rudy), Werner (77 Mueller).

Anglia: Hart - Smalling, Cahill, Keane - Walker, Dier, Livermore (83 Ward-Prowse), Bertrand (83 Shaw) - Alli (71 Lingard), Vardy (70 Rashford), Lallana (66 Redmond).

jb, Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

Dziękujemy za udział w relacji na żywo i zapraszamy na kolejne!

Koniec! Niemcy wygrywają z Anglią po golu Lukasa Podolskiego, który żegna się z reprezentacją w sposób idealny!

Anglicy nie mają raczej pomysłu na zdobycie bramki w końcówce

Już tylko doliczony czas gry przed nami.

Długo leciała piłka do Hummelsa. Stoper Bayernu wygrał pojedynek, ale poza tym Hart mógł stać spokojnie.

A w jego miejsce Sebastian Rudy.

To jest ten moment! Lukas Podolski schodzi z boiska, a kibice płaczą i klaszczą. Świetne zakończenie kariery reprezentacyjnej! A tak cieszył się z kaptalnej bramki:

Shaw za Bertranda.

Wernera nie ma już na murawie, a w jego miejsce pojawił się Mueller. Nie był to najlepszy debiut dla gracza RB Lipsk.

Błędy, błędy! Sane miał podobną szansę jak Lallana w pierwszej połowie, ale przegrał pojedynek z Hartem.

Lingard za Allego.

Otrzymał piłkę daleko od bramki Harta, poprawił ją sobie i kapitalnym strzałem prosto w okienko zdobył bramkę! Lepiej po prostu nie mógł tego zrobić! I to w takim meczu!

CO ZA GOOOOOOOOOOOOOOL! NIE KTO INNY JAK PODOLSKI!

Can za Weigla w 66. minucie meczu.

Schuerrle szybko chciał wnieść coś świeżego do gry Niemców, lecz uderzył obok bramki.

Zmiana w zespole niemieckim.

Schuerrle za Brandta.

Co za rajd Diera! Gdyby na koniec tylko dograł wzdłuż bramki do Vardy'ego byłoby 1:0 dla Anglii. A tak ter Stegen odbił piłkę do boku. Dobry moment Anglików.

Dobra piłka do Podolskiego, który jednak miał problemy z jej opanowaniem!

Dobry odbiór Livermore\'a. Pomocnik Hull szybko uruchomił podanie Vardy\'ego, a ten poczekał na kolegów i idealnie dośrodkował do wbiegającego Allego. Zabrakło tylko celnego strzału!

Ależ szansa! Brandt miał mnóstwo czasu po tym, jak błąd popełnił Hart! Uderzył jednak obok bramki.

Wracamy na drugą połowę!

No i koniec pierwszej połowy! Anglicy mieli zdecydowanie lepsze sytuacje, ale w decydujących momentach uderzali prosto w bramkarza. Czekamy na drugą połowę!

Dele Alli z Tottenhamu by to wykorzystał! Pomocnik mógł zrobić wszystko, miał mnóstwo czasu, lecz uderzył prosto w interweniującego Ter Stegena.

Dier z rzutu wolnego przeniósł piłkę nad bramką. Trochę zabrakło!

Niemcy stawiają na ataki skrzydłami, lecz piłka zazwyczaj trafia do dobrze ustawionych obrońców Anglii.

Złe minuty Kimmicha. Najperw jego złe zagranie przejąl Lallana, a chwilę później sfaulował... właśnie Lallanę.

Znakomita szansa Anglików! Adam Lallana przechwycił piłkę na swojej połowie, a później przebiegł niemal 50 metrów i oddał strzał obok Ter Stegena. Niestety dla niego, piłka trafiła tylko w słupek!

Na murawie leży Weigl, miejmy nadzieję, że to nic poważnego.

Dobra centra z rzutu rożnego, a najwyżej do piłki wyszedł Dier. Ter Stegen pewnie obronił ten strzał.

Anglicy wyprowadzili kontratak, ale zabrakło precyzji w podaniu na prawą stronę. Ter Stegen zacznie od bramki.

Dużo błędów z obu stron.

Kroos oddał strzał, ale Cahill zdążył z blokiem.

Niemcy grają trochę w angielski sposób, bo długimi podaniami starają się uruchomić Wernera.

Koledzy szukają Podolskiego, ale na razie Anglicy są bardzo czujni w obronie.

Początek spokojny: teraz to Niemcy dłużej utrzymują się przy piłce.

Po chwili szansę miał też Keane, ale przeniósł piłkę wysoko nad bramką.

Szansa dla Anglików! Świetnie zachował się Dele Alli, wypuszczając na świetną pozycję Jamie'ego Vardy'ego. Napastnik Leicester wygrał pojedynek z obrońcą, a następnie upadł po lekkim kontakcie z Ter Stegenem. Sędzia nie odgwizdał jednak rzutu karnego.

W odpowiedzi Niemcy również zagrali prawą stronę i niemal w identyczny sposób stracili piłkę.

Kombinacyjnie spróbowali Anglicy, ale koniec końców zabrakło nieco długości boiska.

Debiutuje dzisiaj dwóch zawodników: po stronie niemieckiej jest to Timo Werner, a po angielskiej - Michael Keane.

No to zaczynamy!

A teraz hymny obu państw.

Zanim zacznie się mecz, odbyło się oficjalne pożegnanie Lukasa Podolskiego. Była krótka przemowa piłkarza, wręczenie kwiatów... Zaraz zaczynamy!

Pamiętacie takie stroje? :)

Będzie to ostatni występ Lukasa Podolskiego w barwach reprezentacji Niemiec.

A tutaj już skład Niemców:

Ter Stegen - Hector, Hummels, Rudiger, Kimmich - Brandt, Kroos, Weigl, Sane - Podolski, Werner.

No to Gareth Southgate poszedł tropem Antonio Conte z Chelsea i postanowił zagrać systemem 3-4-3. Czy przyniesie to efekt?

Szybko przedstawiamy Wam zestawienie Anglików:

Hart - Smalling, Cahill, Keane - Walker, Dier, Livermore, Bertrand - Alli, Vardy, Lallana

Witamy w relacji na żywo z ciekawie zapowiadającego się meczu towarzyskiego Niemcy - Anglia!