OpTic Gaming podwójnie osłabione. Hiko poza składem

E-sport
OpTic Gaming podwójnie osłabione. Hiko poza składem

Problemy kadrowe w OpTic Gaming nie zakończyły się odejściem trenera. O opuszczeniu składu poinformował bowiem również czynny zawodnik amerykańskiej drużyny - Spencer ‘Hiko’ Martin.

Początek roku upłynął pod widmem licznych transferów nie tylko na scenie europejskiej, ale także w Ameryce. Efektem zawirowań była m.in. niespodziewana rotacja na linii OpTic Gaming – Team Liquid. Na początku lutego Martin zakończył niespełna dwuletnią przygodę w Liquid, by zwolnić swoje miejsce w składzie Peterowi ’stanislawowi’ Jarguzowi. Hiko wykorzystał więc sytuację i zastąpił Kanadyjczyka w OpTic, do którego dołączył niemal równolegle z trenerem Luisem ‘peacemakerem’ Tadeu. Miał przystąpić do zespołu na nieokreślony okres próbny.

 

Jak się jednak okazuje, Spencer nie będzie występować dłużej obok Willa ‘RUSHa’ Wierzby. Za pośrednictwem Twittera poinformował, że rezygnuje z pełnienia funkcji zmiennika. Zapewnił też, że nie ma zamiaru poddawać się i będzie szukał nowej ścieżki rozwoju e-sportowej kariery. Tym samym formacja, która pod koniec 2016 roku była na ustach całego świata, poszukuje dziś nie tylko nowego trenera, ale również piątego strzelca.

 

Choć w OpTic Hiko spędził niecałe dwa miesiące, zdążył wystąpić wraz z chłopakami na dwóch dużych turniejach: DreamHacku Masters w Las Vegas i Intel Extreme Masters 2017 w Katowicach. Wyniki sekcji nie były jednak zadowalające. Za każdym razem gracze kończyli u dołu tabeli: na 9-11 miejscu w Las Vegas, a także 11-12 w Polsce. To prawdopodobna przyczyna zmian.

 

 

Skład OpTic Gaming:

 

Óscar "mixwell" Cañellas 

Keith "NAF" Markovic

Will "RUSH" Wierzba

Tarik "tarik" Celik

 

OpTic rozegrało dziś pojedynek w ramach piątego sezonu ESL Pro League. W dwumeczu przeciwko RUSH wspomagał ich członek Echo Fox - Ryan ‘freakazoid’ Abadir. Teoretyczne osłabienie nie przeszkodziło to kadrze Tarika ‘tarika’ Celika zgarnąć kompletu punktów. Nadal nie wiemy jednak, kto ostatecznie zastąpi Hiko.

Szymon Groenke, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie