Siatkówka

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Biełogorie...

Siergiej Tietiuchin: Mecz w Biełgorodzie wcale nie był łatwy, choć wynik mógłby wskazywać, że wygraliśmy pewnie. W rzeczywistości był to i fizycznie i psychicznie bardzo ciężki mecz. Bardzo ciężko gra się z zespołem, który potrafi dosłownie wszystko: bardzo dobrze broni, swietnie zagrywa, gra kombinacyjnie. Po tamtym meczu dużo się przygotowywaliśmy do rewanżu, bo ZAKSA odkryła w nas wiele niemiłych, niewygodnych momentów i jeśli byśmy nad tym nie popracowali, to wygrać w Kędzierzynie byłoby bardzo ciężko. Przed nami trudny mecz i musimy pokazać wszystko, co potrafimy w siatkówce - na 100%. Tylko tak możemy tu wygrać. Wiem, że na meczu będzie pełna hala. Ludzie tu kochają siatkówkę i bądą mocno kibicować ZAKSIE. Spróbujemy im się przeciwstawić i wygrać. Mam nadzieję, że mecz wszystkim się spodoba.

Marta Gula: Łatwiej jest wam grać gdy w ZAKSIE nie ma Kevina Tillie?

Tillie to kluczowy zawodnik tego zespołu. Świetnie grał w obronie, także w innych elementach. Jestem jednak przekonany, że są w zespole ludzie, którzy mogą go zastąpić i ta pozycja nie ułatwi nam zadania. To pokazał już pierwszy mecz. Wydawało się nam, że bez Kevina będzie dużo łatwiej, ale tak nie było.

 

Transmisja rewanżowego meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Biełogorie Biełgorod w Polsacie Sport (środa, 22 marca - godzina 18.00).