Trener IBB Polonii Londyn podniesie poziom angielskiej siatkówki?

Siatkówka
Trener IBB Polonii Londyn podniesie poziom angielskiej siatkówki?
fot. sandsphotos.co.uk

Popularność i poziom sportowy siatkówki na Wyspach Brytyjskich jeszcze nie dorównuje europejskim potęgom, ale to powoli się zmienia. Duży udział w tym przedsięwzięciu ma Piotr Graban - trener obecnego mistrza Anglii, IBB Polonii Londyn, który poprowadzi kurs wiedzy praktycznej dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego.

Graban to człowiek z kilkuletnim, europejskim doświadczeniem, ale nie zamierza zachować swojej wiedzy tylko dla siebie. Polak postanowił wyjść z inicjatywą do trenerów oraz nauczycieli wychowania fizycznego i dać im narzędzia do budowania tej dyscypliny na najwyższym poziomie. Przygotował specjalny, cykliczny kurs wiedzy praktycznej, który ruszy już w kwietniu.

– Chciałbym podnieść poziom całej siatkówki w Wielkiej Brytanii. Uważam, że kraj ma duży potencjał i, choć siatkówka nie jest tu tak bardzo popularna, może zaistnieć w Europie. Oczywiście nie nastąpi to w rok – potrzeba trzech, czterech lat. Sądzę też, że najlepszym sposobem na podniesienie poziomu jest zwiększenie wiedzy oraz świadomości trenerów i nauczycieli WF-u. Dzięki temu poziom siatkówki będzie systematycznie wzrastał – powiedział Piotr Graban.


Jak trener IBB Polonii wspomniał, w Anglii jest wielu trenerów, który chcą podnosić swój poziom. Do tej pory brakowało jedynie osoby, która podzieliłaby się swoim doświadczeniem i chciałaby pomóc Wielkiej Brytanii zrobić krok w kierunku podboju siatkarskiej mapy świata. W związku z tym stwarza okazję, aby zainteresowani mogli czerpać korzyści z jego wiedzy i materiałów szkoleniowych.

– Widzę wielkie chęci trenerów do podnoszenia swojego o poziomu. Problem jest w tym, że książki i wiedza z Internetu nie jest wystarczająca, a przede mną nie było tu wielu trenerów, którzy mieli kontakt z europejską siatkówką na najwyższym poziomie. Chcę innym szkoleniowcom pokazać cel i drogę, którą powinni podążać, aby go zdobyć. Celem dla mnie jest wytrenowanie solidnej grupy młodych ludzi, którzy w przyszłości zbudują kadrę narodową o przyzwoitym europejskim poziomie – mówił Graban. – Wierzę, że wspólnymi siłami doprowadzimy do rozwoju siatkówki w tym kraju. Jej przyszłość i sukces leży w rękach obecnych i przyszłych trenerów oraz nauczycieli – dodał.

inf. prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie