Porażka ZAKSY i koniec przygody z Ligą Mistrzów

ZAKSA Kędzierzyn Koźle przegrała na własnym boisku z Biełogorie Biełgorod 1:3 w rewanżowym meczu I rundy play-off Ligi Mistrzów. Gospodarze dobrze rozpoczynali wszystkie partie, jednak nie byli w stanie utrzymać przewagi. Rosjanie w kolejnej fazie zmierzą się z Zenitem Kazań.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, po długiej akcji zakończonej przez Dawida Konarskiego ZAKSA prowadziła 7:3. Tuż po przerwie technicznej Biełogorie odrobiło straty - atak Maksyma Żygałowa dał 10. punkt przyjezdnym i na tablicy wyników widniał remis. Nawiązała się wyrównana walka między zespołami, przy zagrywkach Konarskiego udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie. Biełgorod odrobił straty i wyszedł na prowadzenie przy potężnych zagrywkach Dmytro Teromienki, ale doskonała gra ZAKSY w bloku pozwoliła na doprowadzenie do remisu. W końcowej fazie seta więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni, ponadto sprzyjało im szczęście - piłkę setową dał punkt zdobyty przez grającego na libero Romana Martyniuka. Partię skończył Siergiej Tietiuchin.

Drugą odsłonę również lepiej rozpoczęli gospodarze, na pierwszej przerwie technicznej podopieczni Ferdinando De Giorgiego prowadzili trzema "oczkami". W pewnym momencie przewaga wzrosła do sześciu punktów. Lepsze przyjęcie ZAKSY i ataki ze środka pozwoliły utrzymać przewagę do końca partii. Ponadto ZAKSIE wreszcie udało się zablokować Dmitrija Muserskiego. Piłkę setową dał błąd Teromienki, partię skończył Mateusz Bieniek.

Początek trzeciej odsłony należał do ZAKSY (4:2), ale jeszcze przed przerwą techniczną przyjezdni odrobili straty. Obie drużyny popełniały błędy w zagrywce, zarówno Biełgorod, jak i ZAKSA miały również problemy z przyjęciem, ale przy tym utrzymywały dość wysoką skuteczność ataku. ZAKSA roztrwoniła trzypunktową przewagę i doprowadziła do nerwowej końcówki. Walka trwała do ostatniego punktu, po grze na przewagi marzenia gospodarzy o następnej fazie rozwiał Żygałow.

W czwartej odsłonie opadły emocje i spadło tempo gry, ponadto obaj trenerzy zdecydowali się na zmiany. W zespole ZAKSY skuteczny był Dominik Witczak, po drugiej stronie siatki punkty zdobywał Roman Daniłow. Przed drugą przerwą techniczną kędzierzynianie prowadzili dwoma punktami, ale nie zdołali jej utrzymać. Gospodarze popełniali błędow i przede wszystkim nie kończyli ataków w pierwszym uderzeniu, co na kontrach wykorzystywało Biełogorie. Po punktowej zagrywce Teromienki o czas poprosił De Giorgi (17:20). Nie przyniósł on jednak oczekiwanych efektów, autowa zagrywka Grzegorza Pająka dała Rosjanom piłkę setową. Mecz zakończyli atakiem z lewego skrzydła.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Biełogorie Biełgorod 1:3 (22:25, 25:20, 24:26, 21:25)

ZAKSA: Mateusz Bieniek, Rafał Buszek, Sam Deroo, Dawid Konarski, Benjamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski - Paweł Zatorski (libero) – Patryk Czarnowski, Kamil Semeniuk, Grzegorz Pająk, Dominik Witczak

Biełogorie: Dmitrij Muserski, Dmytro Teriomenko, Roman Poroszin, Maksym Żygałow, Siergiej Tietiuchin, Jan Jereszczenko - Roman Martyniuk (libero), Aleksiej Obmoczajew (libero) - Taras Chtiej, Roman Daniłow, Jaroslaw Podlesnych, Artem Smoljar

AG, Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

Dziękujemy za uwagę i życzymy, aby Skra i Resovia umiliły ten wieczór w kolejnych spotkaniach.

ZAKSA - Biełogorie 1:3 (22:25, 25:20, 24:26, 21:25) ZAKSA przegrywa spotkanie, a Biełogorie Biełgorod o najlepszą czwórkę powalczy z Zenitem Kazań.

ZAKSA - Biełogorie 1:2, 21:25 Koniec meczu, atakiem z lewego skrzydła kończy to spotkanie Biełogorie.

ZAKSA - Biełogorie 1:2, 21:24 To jeszcze nie koniec, zepsuta zagrywka Biełgorodu.

ZAKSA - Biełogorie 1:2, 20:24 Autowa zagrywka Pająka. Challenge to potwierdza. Piłka meczowa dla Biełgorodu.

ZAKSA - Biełogorie 1:2, 20:23 Długą akcję kończy Witczak w ataku z drugiej linii.

ZAKSA - Biełogorie 1:2, 19:22 Punktowy blok ZAKSY.

ZAKSA - Biełogorie 1:2, 18:22 Punkt z zagrywki Poroszina. Druga przerwa dla De Gieorgiego.

ZAKSA - Biełogorie 1:2, 18:20 Punktuje Witczak.

ZAKSA - Biełogorie 1:2, 17:20 Punkt z zagrywki Teromienki. Czas dla selekcjonera ZAKSY.

ZAKSA - Biełogorie 1:2, 17:19 Semeniuk w aut. Dwa punkty przewagi gości, zbliżamy się do decydującej fazy seta.

ZAKSA - Biełogorie 1:2, 17:17 Dominik Witczak punktuje.

ZAKSA - Biełogorie 1:2, 16:17 W miejsce Toniuttiego wchodzi Grzegorz Pająk.

ZAKSA - Biełogorie 1:2, 15:16 Przegrywamy jednym punktem na przerwie technicznej.

ZAKSA - Biełogorie 1:2, 14:15 Nie kończy Buszek, kontrę wykorzystuje Daniłow.

ZAKSA - Biełogorie 1:2, 14:13 Na nic ofiarne obrony ZAKSY, Daniłow kończy.

ZAKSA - Biełogorie 1:2, 14:12 Semeniuk nie kończy, ale dobija Wiśniewski.

ZAKSA - Biełogorie 1:2, 13:11 Wiśniewski wykorzystuje kontrę.

ZAKSA - Biełogorie 1:2,ZAKSA - Biełogorie 1:2, 12:10 Bronimy atak przeciwnika, ale Wiśniewski dotyka siatki.

ZAKSA - Biełogorie 1:2, 11:9 Poroszin zagrywa w aut.

ZAKSA - Biełogorie 1:2, 10:8 Semeniuk blokuje Daniłowa.

ZAKSA - Biełogorie 1:2, 9:8 Witczak skutecznie z prawego skrzydła.

ZAKSA - Biełogorie 1:2, 8:8 Smoljar melduje się na boisku i blokuje Witczaka.

ZAKSA - Biełogorie 1:2, 8:7 Witczak psuje serwis.

ZAKSA - Biełogorie 1:2, 8:6 ZAKSA prowadzi na przerwie technicznej.

ZAKSA - Biełogorie 1:2, 5:5 Witczak zablokowany. Remis.

ZAKSA - Biełogorie 1:2, 5:4 Skuteczny atak Daniłowa.

ZAKSA - Biełogorie 1:2, 5:3 Znowu dobrze rozpoczynamy partię

ZAKSA - Biełogorie 1:2, 2:2 Wyrównany początek seta.

Daniłow i Lesznik rozpoczną czwartą partią w wyjściowej szóstce. W ekipie ZAKSY też zmiany, pojawiają się Witczak i Semeniuk

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 24:26 Rosjanie obejmują prowadzenie! Koniec marzeń ZAKSY o kolejnej fazie. Koniec tegorocznej przygody w Lidze Mistrzów.

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 24:25 Punktuje Żygałow

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 24:24 Bronimy piłkę setową! Rosjanie nie zdołali wyprowadzić kontry!

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 23:23 Psuje zagrywkę Wiśniewski.

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 22:22. Punkt Wiśniewskiego ze środka. Udaną kontrą popisuje się Buszek.

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 20:21 Muserski skutecznie atakuje i punktuje zagrywką. Trudna sytuacja ZAKSY.

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 20:20 Wkraczamy w decydującą fazę seta.

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 19:19 W pierwszym uderzeniu Deroo blokowany, na szczęście w drugim jest skuteczny i zdobywa punkt.

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 18:19 Nie zdołaliśmy obronić ataku Muserskiego. Utrzymuje przewagę Biełogorie.

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 18:18 Lżejsza zagrywka Teromienko, ZAKSA kończy ze środka.

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 17:18 Zablokowany Deroo. Jeszcze jedna przerwa dla szkoleniowca ZAKSY.

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 17:17 Punkt z zagrywki Teromienko

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 17:16 Maleje przewaga ZAKSY, Polacy moją problemy z przyjęciem a Konarski nie kończy ataku. O czas prosi Ferdinando De Giorgi.

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 17:14 Tietiuchin zagrywa w aut

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 16:13 ZAKSA w gazie! 3 punkty przewagi na przerwie technicznej.

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 15:13 Piłka po zagrywce przeszła na naszą stronę i wykorzystujemy to! Punkt Bieńka.

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 13:13 Dobre rozegranie Toniuttiego do Konarskiego, ten bez problemu kończy. Po chwili jednak zagrywkę psuje Wiśniewski.

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 11:11 Przedziera się przez blok Jereszczenko.

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 11:10 Po bloku atakuje Konarski.

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 10:9 Jereszczenko wyprowadza Biełogorie na prowadzenie

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 9:9 Znowu zepsuta zagrywka, sporo dzisiaj błędów w tym elemencie po obu stronach.

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 9:8 Po przerwie punkt zdobywa Biełgorod, skutecznie odpowiada Konarski.

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 8:7 Tietiuchin w aut, prowadzimy na przerwie technicznej, ale tylko jednym "oczkiem".

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 7:7 Jereszczenko z drugiej linii.

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 7:6 Dobra odpowiedź ZAKSY, skuteczny atak Buszka.

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 6:6 Decyzja podtrzymana, piłka dla Rosjan

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 6:6 Mamy problemy z przyjęciem i w dodatku brakuje skuteczności w ataku. Buszek zablokowany na kontrze, ale ZAKSA sprawdza dotknięcie siatki.

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 6:4 Walkę na siatce wygrywa Konarski, później punkt dla Biełogorie

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 5:2 Ofiarna obrona ZAKSY i punkt!

ZAKSA - Biełogorie 1:1, 4:2 Ależ mecz gra Sam Deroo!

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 25:21 Pierwszy set-ball obroniony. W kolejnej skuteczna krótka Bieńka i mamy remis!

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 24:20 Piłka niesiona przez Teromienko! Piłka setowa.

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 23:18 Blok na Muserskim! O czas prosi Szypulin.

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 22:18 Skuteczny atak Wiśniewskiego. W międzyczasie na boisku pojawił się Chtiej za Tietiuchina

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 21:18 Nadal ZAKSA ma problemy z przyjęciem, ale kończy atak Deroo. Utrzymujemy czteropunktowe prowadzenie.

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 20:17 Muserski ponad blokiem

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 20:16 Problemy z przyjęciem ZAKSY, na szczęście kończy Deroo

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 19:16 Teromienko. Sporo punktów zdobywa atakami ze środka, a teraz straszy zagrywką Polaków.

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 19:14 Dwa punkty z rzędu dla ZAKSY. Skuteczna kontra Bieńka, środkowy kiwnął za blok.

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 17:14 Jeszcze raz Teromienko, Biełgorod zmniejsza straty

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 16:13 Punkt Teromienko

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 16:12 Po czasie dla ZAKSY, zagrywkę psuje Muserski. Przerwa techniczna.

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 15:11 Kontrowersje podczas minionej akcji, wydaje się, że ekipa z Biełgorodu dwukrotnie zaatakowała w taśmę. Nie odgwizdali tego sędziowie, punkt dla Biełgorodu.

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 15:10 Zmarnowana szansa ZAKSY, Wiśniewski nie zdecydował się atakować przechodzącej piłki, wykorzystali to siatkarze Biełgorodu.

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 15:9 Świetna obrona Zatorskiego, siatki dotykają Rosjanie!

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 13:8 Poroszin miał dużo szczęścia. Piłka po obronach ZAKSY była doskonałą okazją do ataku.

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 13:7 Przesunięta krótka z Bieńkiem

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 12:6 Żygałow przekracza linię trzeciego metra!

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 11:6 Jereszczenko w aut

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 9:6 Tietiuchin przerywa serię udanych zagrywek Konarskiego, kończy, mimo, że rozgrywający odrzucił go od siatki

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 9:6 Punkt dla ZAKSY! O czas prosi trener Rosjan.

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 8:5 Długa akcja ZAKSY i kończy Buszek! Punktową zagrywkę dokłada Konarski. Prowadzimy na przerwie technicznej

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 6:5 Problemy z przyjęciem i autowy atak ZAKSY

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 6:3 Dobrze zagrywkę Muserskiego przyjmuje Zatorski, skutecznie z krótkiej Wiśniewski

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 5:2 Punktowa zagrywka Deroo! Piłka po taśmie wpada w boisko przyjezdnych, dobry początek seta

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 3:2 Skuteczny atak Muserskiego

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 2:1 Skuteczny Deroo

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 1:1 Krótka Wiśniewskiego

ZAKSA - Biełogorie 0:1, 0:1 Drugą partię udanym atakiem rozpoczyna Żygałow

ZAKSA już nie może sobie pozwolić na błąd. Jeśli chce walczyć o kolejną rundę, musi wygrać kolejne trzy sety.

ZAKSA - Biełogorie 0:0, 21:25 Kończy Tietiuchin

ZAKSA - Biełogorie 0:0, 21:24 Punkt zdobywa libero Biełgorodu. Po przyjęciu potężnej zagrywki piłka przechodzi na drugą stronę i wpada w boisko ZAKSY.

ZAKSA - Biełogorie 0:0, 21:23 Żygałow w aut

ZAKSA - Biełogorie 0:0, 20:23 Blok Tietiuchina na Deroo.

ZAKSA - Biełogorie 0:0, 20:22 Żygałow powiększa prowadzenie

ZAKSA - Biełogorie 0:0, 20:21 Błąd w zagrywce Toniuttiego. Dużo zepsutych zagrywek w tym secie.

ZAKSA - Biełogorie 0:0, 20:20 Na zagrywce pojawia się Danilow, ale trafia w taśmę

ZAKSA - Biełogorie 0:0, 19:20 Muserski w przyjęciu, a później w ataku z krótkiej! Challenge to potwierdza

ZAKSA - Biełogorie 0:0, 19:19 Zablokowany Żygałow! Remis!

ZAKSA - Biełogorie 0:0, 18:19 Nie mamy dobrego przyjęcia, ale na szczęście mamy Sama Deroo, który skutecznie kiwa

ZAKSA - Biełogorie 0:0, 17:19 Zablokowany Konarski! O czas prosi De Giorgi.

ZAKSA - Biełogorie 0:0, 17:17 Potężny, punktowy serwis Teromienko

ZAKSA - Biełogorie 0:0, 17:16 Potężny atak Deroo, później Buszek psuje serwis

ZAKSA - Biełogorie 0:0, 16:15 Długa akcja zakończona błędem, nie wykorzystujemy kontr

ZAKSA - Biełogorie 0:0, 16:14 Wychodzimy na prowadzenie! Punktowa zagrywka Konarskiego i ZAKSA ma dwa punkty przewagi na przerwie technicznej

ZAKSA - Biełogorie 0:0, 13:13 Niewiele zabrakło, ale autowa zagrywka ZAKSY. Tym samym odpowiada Muserski

ZAKSA - Biełogorie 0:0, 11:12 Punkt Muserskiego a później błąd dotknięcia siatki po naszej stronie. Biełogorie wychodzi na prowadzenie, przerwa dla ZAKSY

ZAKSA - Biełogorie 0:0, 11:10 Wygrywamy długą akcję! Sam Deroo!

ZAKSA - Biełogorie 0:0, 10:10 Zepsuta zagrywka Biełgorodu, ale później udany atak Żygałowa

ZAKSA - Biełogorie 0:0, 9:9 Siatkarze Biełgorodu bardzo szybko odrabiają straty

ZAKSA - Biełogorie 0:0, 9:6 Świetna gra Konarskiego! Były problemy z przyjęciem zagrywki Tietiuchina, ale prawoskrzydłowy ZAKSY zakończył kontrę atakiem z drugiej linii

ZAKSA - Biełogorie 0:0, 8:5 Zagrywka Konarskiego w środek siatki

ZAKSA - Biełogorie 0:0, 8:4 Konarski w pierwszym uderzeniu blokowany, ale w kolejnym jest skuteczny. 4 punkty przewagi na przerwie technicznej

ZAKSA - Biełogorie 0:0, 7:3 Długa akcja zakończona świetnym atakiem Konarskiego!

ZAKSA - Biełogorie 0:0, 6:3 Potężny atak Żygałowa

ZAKSA - Biełogorie 0:0, 5:2 As Deroo! Ależ początek ZAKSY!

ZAKSA - Biełogorie 0:0, 2:1 Pierwsze dwa punkty dla ZAKSY, ale zagrywkę psuje Mateusz Bieniek

Składy
Biełogorie: Poroszin, Tietiuchin, Jereszczenko, Muserski, Teromienko, Żygałow, Martyniuk (l)
ZAKSA: Bieniek, Toniutti, Wiśniewski, Buszek, Deroo, Konarski, Zatorski (l)

Tietiuchin: Siatkarze ZAKSY potrafią dosłownie wszystko

Siergiej Tietiuchin wraz ze swoim klubem Biełogorie Biełgorod przybył do Polski na rewanż z ZAKSĄ w fazie play-off LM. W pierwszym meczu triumfowali Rosjanie w stosunku 3:1. - Po tamtym meczu dużo się przygotowywaliśmy do rewanżu, bo ZAKSA odkryła w nas wiele niemiłych, niewygodnych momentów i jeśli byśmy nad tym nie popracowali, to wygrać w Kędzierzynie byłoby bardzo ciężko - mówi legendarny przyjmujący.

Wczoraj odbyły się pierwsze spotkania rewanżowe. Dinamo Moskwa pokonało Arkas Izmir 3:0. Berlin Recycling Volleys awansował do następnej fazy po tie-breaku i złotym secie pokonując BBSK Stambuł.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Biełogorie Biełgorod. Transmisja w Polsacie Sport

W rewanżowym spotkaniu I rundy fazy play-off siatkarskiej Ligi Mistrzów ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z Biełogorie Biełgorod. Transmisja meczu w Polsacie Sport od godziny 18.00. Pierwsze spotkanie obu ekip zakończyło się zwycięstwem Biełogorie Biełgorod 3:1, choć w pierwszej odsłonie mistrzowie Polski zdeklasowali rywali, wygrywając 25:13.

Rewanżowe spotkanie pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle a Biełogorie Biełgorod. Witamy i zapraszamy na relację na żywo, mecz startuje o 18:00.