"Jesteś tak dobry, jak twój ostatni gol"! Lewandowski żegna Podolskiego

Piłka nożna
"Jesteś tak dobry, jak twój ostatni gol"! Lewandowski żegna Podolskiego
fot. PAP

Lukas Podolski pożegnał się z reprezentacją Niemiec w rewelacyjnym stylu, zdobywając fantastyczną bramkę na wagę zwycięskiego meczu towarzyskiego z Anglią 1:0. Niemca z polskimi korzeniami pożegnało wiele postaci z naszego środowiska sportowego, w tym chociażby Robert Lewandowski, który pokazał duże uznanie dla Poldiego. "Pamiętajcie: jesteś tak dobry jak twój ostatni gol!".

Obu łączy Bayern Monachium, jednak nigdy nie przyszło im zagrać razem. Podolski w barwach mistrza Niemiec grał w latach 2006-2009, Polak z kolei występuje tam od roku 2014. Obecny zawodnik Galatasaray dużo lepiej niż w klubie zawsze czuł się w reprezentacji, z którą w trakcie 13 owocnych lat zdobył chociażby mistrzostwo świata, zamykając kadrowy dorobek na 130 występach i 49 bramkach.

W swoim pożegnalnym spotkaniu z reprezentacją Anglii "Poldi" znany między innymi z pięknych bramek odpalił prawdziwą rakietę, trafiając prosto w okienko bramki Joe Harta. To był z pewnością jeden z piękniejszych goli w karierze, perfekcyjnie kończący reprezentacyjną przygodę Niemca.

Uznanie dla pochodzącego z Gliwic napastnika wyrazili między innymi Zbigniew Boniek, Mateusz Borek i Robert Lewandowski. Napastnik reprezentacji Polski wstawił wspólne zdjęcie z wymownym komentarzem.

"Pamiętajcie. Jesteś tak dobry, jak twój ostatni gol"

 

 

@poldi_official Remember: You are as good as your last goal 😊👋 #rl9

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9) 23 Mar, 2017 o 1:41 PDT

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie