Kolejny Polak podpisał kontrakt z UFC!

Sporty walki
Kolejny Polak podpisał kontrakt z UFC!
fot. Facebook/Adam Wieczorek

Adam Wieczorek (8-1, 3 KO, 5 SUB) przekazał kapitalną informację na swoim profilu na Facebooku. Zawodnik wagi ciężkiej podpisał kontrakt z UFC!

Polski ciężki ma na koncie tylko jedną zawodową porażkę, którą odniósł w swojej drugiej zawodowej walce. Jedynego pogromcę znalazł w osobie Marcina Tybury, czyli zawodnika, który z powodzeniem bije się w największej organizacji MMA na świecie. Od tego czasu wygrał jednak siedem pojedynków z rzędu i dopiął swego. W czwartek poinformował o podpisaniu kontraktu z UFC.

- Już oficjalnie mogę powiedzieć, że podpisałem kontrakt z UFC i od tego momentu kolejne walki będę toczył dla tej organizacji! - napisał.


Wieczorek to bardzo efektownie walczący zawodnik, gdyż z ośmiu zwycięstw wszystkie kończył przed czasem (trzy nokauty, pięć poddań). O pierwszych kontaktach ze strony UFC mówiło się już w grudniu 2015 roku, lecz wtedy nic z tego nie wyszło. W ostatnim czasie zawodnik związał się ze Spartan Fight i miał nawet zadebiutować, lecz na skutek podpisania umowy z UFC, wiemy, że do takiego występu nie dojdzie.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Wieczorek po raz pierwszy wejdzie do oktagonu.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze