PŚ w skokach: Czterech Polaków wystartuje w Planicy

Zimowe
PŚ w skokach: Czterech Polaków wystartuje w Planicy
fot.PAP/EPA

Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła i Dawid Kubacki wystąpią w pierwszej serii piątkowego konkursu Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Planicy. Awansować nie zdołał Jan Ziobro. Czwartkowe kwalifikacje wygrał Norweg Robert Johansson, a drugi był Żyła.

Początkowo najlepszy był Norweg Johann Andre Forfang. Został jednak zdyskwalifikowany za naruszenie przepisów dotyczących kombinezonu. Johansson uzyskał 233 m, Żyła 226, a trzeci Niemiec Markus Eisenbichler 236. Kubacki zajął 16. miejsce - 215 m.

 

Stoch i Kot nie musieli brać udziału w kwalifikacjach, bo zajmują miejsca w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej w lotach. Obaj z tego prawa skorzystali, podobnie jak kilku innych zawodników, na czele z liderem PŚ Austriakiem Stefanem Kraftem. Ziobro uzyskał dokładnie 200 m i został sklasyfikowany na 46. miejscu.

 

Przed kwalifikacjami odbyły się dwie serie treningowe. W obu najlepszy był Niemiec Andreas Wellinger. Stoch zajmował ósme i trzecie miejsce, a Kraft czwarte i drugie. Kot był 12. i 10. W klasyfikacji PŚ Kraft ma 31 punktów przewagi nad Stochem. Do zakończenia sezonu pozostały dwa konkursy indywidualne.

 

Pierwsza seria piątkowych zmagań rozpocznie się o godz. 15.00.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie