Efektowny strzał Lewickiego dał Podbeskidziu remis ze Stomilem

Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowała u siebie na inaugurację 23. kolejki Nice 1 ligi ze Stomilem Olsztyn 2:2. Do 71. minuty na prowadzeniu byli goście, jednak za sprawą Szymona Lewickiego gospodarzom udało się doprowadzić do podziału punktów.

Od początku spotkania "Górale" chcieli udowodnić, że nie zamierzają doprowadzić do powtórki z Olsztyna, gdzie pomimo faktu, że prowadzili grę przez cały mecz, stracili bramkę w końcówce i przegrali 0:1. Wynik meczu otworzył już w 4. minucie Nermin Haskić, kiedy ograł obrońcę olsztynian z lewej strony boiska, a następnie posłał prawdziwą petardę w kierunku bramki Piotra Skiby. Do przerwy wynik się nie zmienił i podopieczni Jana Kociana schodzili do szatni ze skromną zaliczką.

Druga odsłona przyniosła aż trzy gole! Siedem minut po gwizdku wznawiającym grę do wyrównania doprowadził Tsubasa Nishi, a pięć minut po nim na listę strzelców wpisał się Wiktor Biedrzycki. Na 2:2 strzelił w 71. minucie Lewicki. Napastnik uderzył wówczas mocno z odległości osiemnastu metrów, a piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki przyjezdnych.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stomil Olsztyn 2:2 (1:0)
Bramki: Haskić 4, Lewicki 71 - Nishi 52, Biedrzycki 57

Podbeskidzie: Rafał Leszczyński - Bartosz Jaroch, Jozef Piacek, Mariusz Magiera, Paweł Moskwik - Damian Chmiel (77' Adam Deja), Szymon Szymański (86' Łukasz Zakrzewski), Michał Janota, Tomasz Podgórski (60' Szymon Lewicki), Łukasz Sierpina - Nermin Haskić.

Stomil: Piotr Skiba - Marcel Ziemann, Tomasz Wełnicki, Arkadiusz Czarnecki, Jarosław Ratajczak - Patryk Kun, Wiktor Biedrzycki, Łukasz Jegliński (82' Paweł Głowacki), Grzegorz Lech (81' Tomasz Zahorski), Tsubasa Nishi (74' Paweł Wojowski) - Rafał Kujawa.

Żółte kartki: Jaroch, Haskić - Jegliński.

Sędziował: Marek Opaliński (Legnica).