El. MŚ 2018: Piękne gole Macedonii i pewne zwycięstwo nad Liechtensteinem

W meczu dwóch ostatnich drużyn grupy G Macedonia zdeklasowała na wyjeździe Liechtenstein 3:0. Wynik w fenomenalnym stylu otworzył w 43. minucie Boban Nikolov, a w drugiej połowie dubletem popisał się Ilija Nestorowski.

Przed spotkaniem żadna z drużyn nie mogła pochwalić się dotychczasowymi wynikami, ponieważ poprzednie cztery serie gier to cztery porażki zarówno gospodarzy jak i gości. Reprezentacje te zamykały rzecz jasna tabelę grupy G z zerowym dorobkiem punktowym.

Od początku pierwszej połowy przeważali Macedończycy, którzy zupełnie wybili podopiecznym Rene Pauritscha grę w piłkę. Wystarczy powiedzieć, że przez pierwsze 45 minut gospodarze nie oddali ani jednego strzału w kierunku bramki przyjezdnych. Wynik spotkania, kapitalnym strzałem, otworzył w 43. minucie Nikolov. Wpakował on wówczas piłkę, z woleja, prosto w lewe okno bramki strzeżonej przez Petera Jehle. Przy golu asystował były piłkarz Legii Ivan Trickovski.

Bohaterem drugiej połowy był Nestorowski, który pierwszy raz na listę strzelców wpisał się w 68. minucie. Napastnik wykorzystał dokładne dośrodkowanie Gorana Pandeva i efektowną główką podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Pięć minut później miał już na swoim koncie dublet, gdy z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki i ustalił wynik meczu.

Nestorowski miał jeszcze dogodną szansę na hattricka, jednak w 90. minucie nie udało mu się wykorzystać rzutu karnego.

Liechtenstein - Macedonia 0:3 (0:1)
Bramki: Nikolov 43, Nestorowski 68, 73

Żólte kartki: Goppel, Hasler - Nestorowski.

Liechtenstein: Peter Jehle - Max Goppel, Andreas Malin, Robin Gubser, Martin Rechsteiner (78' Sandro Wolfinger) - Dennis Salanovic (87' Daniel Brandle), Martin Buchel (83' Mathias Sele), Franz Burgmeier - Marcel Buchel, Yanik Frick, Nikolas Hasler.

Macedonia: Stołe Dimitriewski - Kire Ristewski, Wancze Szikow, Krste Wełkoski, Stefan Ristovski - Besart Ibraimi (64' Aleksandar Trajkowski), Stefan Spirovski (85' Stefan Spirowski), Boban Nikolov, Ivan Trickovski (78' Dawid Babunski) - Ilija Nestorowski, Goran Pandev.

Sędzia: Jonathan Lardot (Belgia)