EnVyUs bez zaproszenia na zamknięte eliminacje do PGL Major Kraków

E-sport
EnVyUs bez zaproszenia na zamknięte eliminacje do PGL Major Kraków
fot. Tumblr.com

Organizatorzy PGL Major Kraków ogłosili, że EnVy Us utraciło swoje bezpośrednie zaproszenie do decydującej fazy kwalifikacji. Ich decyzja była spowodowana radykalną przebudową składu francuskiej formacji.

Jeśli sięgniemy pamięcią wstecz przypomnimy sobie, że EnVy Us dołączyło do listy uczestników ELEAGUE Major po udanym występie podczas eliminacji. Główny turniej w Atlancie nie poszedł już po myśli Francuzów, którzy zakończyli swoją przygodę w fazie grupowej. Mimo że odniesiony przez nich wynik zdecydowanie nie był zadowalający to jednak gwarantował bezpośrednie zaproszenie do ostatniej fazy kwalifikacji przed kolejnym Majorem.

 

Podczas roszad jakie przetoczyły się przez francuską scenę EnVy Us zdecydowało się wymienić ponad połowę swojego wcześniejszego składu. W następstwie tych wydarzeń organizatorzy PGL Major byli zmuszeni odebrać im przywilej zdobyty w Atlancie. Jeśli ScreaM i spółka pragną zaprezentować się przed publicznością w Tauron Arenie będą zmuszeni przebrnąć przez wszystkie etapy kwalifikacji.

 

EnVy Us zostało dopisane do listy uczestników European Minor Challenge. Po wprowadzeniu tej zmiany konieczne było również wyznaczenie jednego dodatkowego miejsca premiowanego awansem. Dzięki temu zabiegowi aż trzy najlepsze ekipy otrzymają szansę występu w rozstrzygającym turnieju kwalifikacyjnym.

Jakub Nowak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie