Inne

Kolejny skandal ze sprzedawaniem meczów w...

Jeśli sięgniemy pamięcią wstecz przypomnimy sobie, że EnVy Us dołączyło do listy uczestników ELEAGUE Major po udanym występie podczas eliminacji. Główny turniej w Atlancie nie poszedł już po myśli Francuzów, którzy zakończyli swoją przygodę w fazie grupowej. Mimo że odniesiony przez nich wynik zdecydowanie nie był zadowalający to jednak gwarantował bezpośrednie zaproszenie do ostatniej fazy kwalifikacji przed kolejnym Majorem.

 

Podczas roszad jakie przetoczyły się przez francuską scenę EnVy Us zdecydowało się wymienić ponad połowę swojego wcześniejszego składu. W następstwie tych wydarzeń organizatorzy PGL Major byli zmuszeni odebrać im przywilej zdobyty w Atlancie. Jeśli ScreaM i spółka pragną zaprezentować się przed publicznością w Tauron Arenie będą zmuszeni przebrnąć przez wszystkie etapy kwalifikacji.

 

EnVy Us zostało dopisane do listy uczestników European Minor Challenge. Po wprowadzeniu tej zmiany konieczne było również wyznaczenie jednego dodatkowego miejsca premiowanego awansem. Dzięki temu zabiegowi aż trzy najlepsze ekipy otrzymają szansę występu w rozstrzygającym turnieju kwalifikacyjnym.