Piłka nożna

El. MŚ 2018: Brazylia rozbiła Urugwaj!...

Coutinho w znaczący sposób przyczynił się do okazałego zwycięstwa swojej drużyny. W 52. minucie wychowanek Vasco da Gama pokusił się o strzał z dystansu. Bramkarz gospodarzy zdołał sparować jego uderzenie, ale przy dobitce Paulinho był bezsilny.

Chwilę po drugim golu byłego gracza ŁKS Łódź, Coutinho wszedł w drybling z kilkoma rywalami - co można oglądać na zamieszczonym przez "Premier League Da Depressao" filmiku. Gwiazdor "The Reds" nie tylko nie dał sobie odebrać piłki, ale także bez większego wysiłku wyprowadził w pole Riosa. Coutinho tak zakręcił defensywnym pomocnikiem, że ten przez chwilę nie wiedział, gdzie znajduje się piłka.

 

 

Brazylia jest niepokonana od blisko roku, a ich przewaga nad drugim Urugwajem urosła do siedmiu punktów. Tito to pierwszy trener w historii brazylisjkiej piłki, który wygrał siedem meczów eliminacyjnych z rzędu. Neymar i spółka są na otwartej drodze, aby zakwalifikować się do mistrzostw świata w Rosji i chyba tylko prawdziwa katastrofa mogłaby pozbawić ich awansu.