Trener Juvenii: Skończyło się amatorskie podejście

Inne
Trener Juvenii: Skończyło się amatorskie podejście
fot. PAP

- Skończyło się trochę amatorskie podejście do sprawy - powiedział trener ekstraligowej Juvenii Marek Odoliński. W sobotę rozpocznie się faza zasadnicza rozgrywek rugby. Krakowianie zmierzą się na wyjeździe z mistrzem Polski Master Pharm Budowlanymi Łódź.

- U nas w ostatnim czasie była "amatorka". Nikt nie dostawał pieniędzy, na nic nie było, trzeba było składać się, aby dotrzeć na wyjazdowe spotkanie. Dzięki sponsorom teraz to nie będzie mieć miejsca - wyjaśnił po zakończeniu piątkowej konferencji prasowej Odoliński.

Na razie tylko część zawodników ma mieć zawodowe kontrakty. Jednak z czasem ma to się zmieniać. Trener ma ambitny plan aby za dwa, trzy lata Juvenia była jednym z najlepszych zespołów w Polsce. W tym sezonie celem minimum jest zajęcia szóstego miejsca w końcowej klasyfikacji. Szkoleniowiec z Krakowa zgodził się z opinią, że Master Pharm Budowlani jest głównym kandydatem do wywalczenia miejsca w finałowym spotkaniu ekstraligi, a także mistrzostwa.

- Nie ukrywajmy, to zespół w pełni zawodowy. Tam każdy zawodnik ma kontrakt, mają bardzo dobre zaplecze do treningów, świetny sztab szkoleniowy. To najlepiej zorganizowany klub w naszym kraju - podkreślił.

Jednak „Smoki” chcą w Łodzi zdobyć chociaż jeden punkt.

- Plan minimum, to zdobycie bonusa. Chciałbym, aby moi zawodnicy co najmniej cztery razy położyli piłkę w polu punktowym – powiedział Odoliński.

W trakcie przygotowań do rozgrywek Juvenia rozegrała m.in. sparing z Master Pharm Budowlanymi. Wysoko przegrała (1:17 w przyłożeniach) ale przez długi okres szkoleniowiec krakowian dał szansę na grę rezerwowym graczom.

W piątek zaprezentowano nowe logo klubu. Jak wyjaśnił rzecznik Juvenii Kajetan Cyganik zostało ono zmieniono, aby nawiązać do jej chlubnej historii (powstała w 1906 r. ale sekcja rugby dopiero w 1973 r.). Na znaku znalazły się głowa smoka w złotej koronie, nazwa klubu i białe-niebieskie pasy. "Smoki" w rundzie wiosennej mecze jako gospodarz będą rozgrywać na boisku Narodowego Centrum Rugby 7 w Krakowie-Luboczy. Nadal bowiem trwa rekultywacja murawy na ich obiekcie po Światowych Dniach Młodzieży (była tam strefa gastronomiczna).

W sobotę rozpocznie się faza zasadnicza rozgrywek ekstraligi rugby, które w tym sezonie zakończą się w listopadzie 2017 r. Ze względu na reformę, jesienią 2016 osiem najlepszym drużyn w Polsce walczyło tylko o Puchar Polski Ekstraligi.

Zgodnie z decyzją Polskiego Związku Rugby rozgrywki ligowe od obecnego sezonu odbywają się systemem wiosna - jesień. Dlatego, aby zespoły w drugiej części 2016 r. miały o co grać zorganizowano PPE. Zdobył go Master Pharm Budowlani Łódź. To był drugi sukces łódzkiej drużyny odniesiony w 2016 r., wcześniej sięgnęła bowiem po mistrzostwo kraju.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze