El. MŚ 2018: Dublet Ronaldo i pewne zwycięstwo Portugalii z Węgrami

W meczu grupy B Portugalia gładko rozprawiła się z Węgrami 3:0. Dubletem popisał się kapitan gospodarzy Cristiano Ronaldo, który w drugiej połowie strzałem z rzutu wolnego ustalił wynik spotkania.

Przed meczem zespoły zajmowały kolejno drugie i trzecie miejsce w tabeli grupy B. W lepszej sytuacji była Portugalia, która po trzech zwycięstwach i jednej porażce plasowała się tuż za zasiadającą na fotelu lidera Szwajcarią. Węgrzy, po wpadce na inaugurację eliminacji w meczu z Wyspami Owczymi (0:0) i przegranej ze Szwajcarią (2:3), stali przed szansą, aby w przypadku wygranej przeskoczyć w tabeli podopiecznych Fernando Santosa.

Sędzią spotkania był Szymon Marciniak, któremu towarzyszyli Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz oraz Paweł Raczkowski.

Początek meczu był dosyć wyrównany, jednak delikatna przewaga rysowała się po stronie gospodarzy. Pierwszą naprawdę groźną akcję wypracował Ricardo Quaresma, gdy w 20. minucie dośrodkował z lewej storny boiska do znajdującego się w polu karnym gości Ronaldo. Kapitan Portugalczyków źle uderzył jednak głową i piłka minęła lewy słupek bramki Petera Gulacsiego.

Z biegiem spotkania gospodarze zyskiwali coraz większą przewagę, czego ukoronowaniem było otwarcie wyniku w 32. minucie przez Andre Silvę. Akcję rozpoczął Ronaldo, który ze środka pola zagrał na lewą stronę do Raphaela Guerreiro, a ten precyzyjnym podaniem obsłużył znajdującego się tuż przed bramką przyjezdnych napastnika.

Cztery minuty później było już 2:0, gdy strzelec pierwszego gola zgrał piętką do nadbiegającego Ronaldo, a ten płaskim strzałem sprzed pola karnego podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

Dwadzieścia minut po rozpoczęciu drugiej części gry znowu dał o sobie znać "CR7". Czterokrotny zdobywca "Złotej Piłki" wykorzystał wówczas rzut wolny z odległości około osiemnastu metrów. Piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od prawego słupka bramki Gulacsiego, nie dając żadnych szans węgierskiemu bramkarzowi.

Ostatecznie wynik już się nie zmienił i Portugalia zasłużenie zainkasowała trzy punkty.

Portugalia - Węgry 3:0 (2:0)

Bramki: Andre Silva 32', Ronaldo 36', 65'.

Żółte kartki: Dzsudzsak, Gera, Kadar.

Portugalia: Rui Patricio - Raphael Guerreiro, Jose Fonte, Pepe, Cedric - Cristiano Ronaldo, Andre Gomes (86' Pizzi), William Carvalho, Joao Mario (83' Joao Moutinho), Ricardo Quaresma - Andre Silva (67' Bernardo Silva).

Węgry: Peter GUlacsi - Mihaly Korhut, Tamas Kadar, Paulo Vinicius, Adam Lang (46' Gergo Lovrencsics) - Adam Nagy - Balazs Dzsudzsak, Zoltan Gera (85' Adam Pinter), Adam Gyurcsó (69' Zsolt Kalmar), Barnabas Bese - Adam Szalai.

Sędzia: Szymon Marciniak (Polska)