El. MŚ 2018: Remis w starciu Cypru z Estonią

W spotkaniu grupy H eliminacji mistrzostw świata 2018 Cypr zremisował 0:0 z Estonią. W pozostałych meczach tej grupy Bośnia i Hercegowina pokonała Gibraltar 5:0, a w starciu na szczycie Belgia zremisowała z Grecją 1:1.

Przed tym spotkaniem obie ekipy zgromadziły na swym koncie po trzy oczka, obie punktowały w rywalizacji z outsiderem tej grupy – reprezentacją Gibraltaru. Estonia wygrała w Tallinnie 4:0, a Cypryjczycy, nie bez kłopotów, 3:1 w Nikozji. W meczach z silniejszymi rywalami obie reprezentacje nie miały wiele do powiedzenia. Cypr przegrał 0:3 z Belgią, 0:2 z Grecją i 0:2 z Bośnią i Hercegowiną; Estonia – 0:5 z Bośnią i Hercegowiną, 0:2 z Grekami i aż 1:8 z Belgią.

W pierwszej połowie spotkania Cypru z Estonią przewagę mieli gospodarze, dobrze prezentował się aktywny Dimitris Christofi. Najgroźniejszą sytuację stworzyli jednak goście, w 33. minucie po kontrataku dość przypadkowo w dobrej sytuacji znalazł się Sergei Zenjov, ale trafił w poprzeczkę. W drugiej połowie inicjatywa nadal należała do Cypryjczyków, nie byli oni jednak w stanie zdobyć zwycięskiej bramki.

W ekipie gości wystąpili m.in: były piłkarz Legii Warszawa Henrik Ojamaa (zszedł w 65. minucie) oraz Konstantin Vassiljev; gracz Jagiellonii Białystok opuścił boisko w doliczonym czasie gry, zmieniony przez Henri Aniera, a w 68. minucie został ukarany żółtą kartką.

Cypr - Estonia 0:0

Żółte kartki: Vincent Laban (Cypr); Konstantin Vassiljev (Estonia).

Sędzia: Ville Nevalainen (Finlandia).