Nice 1 Liga: Zdecydowane zwycięstwo Sandecji, udany rewanż Stali

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz byli zdecydowanymi faworytami starcia z ostatnim w tabeli MKS Kluczbork i pewnie wygrali 4:1. Podopieczni trenera Radosława Mroczkowskiego tracą cztery punkty do lidera tabeli – Chojniczanki Chojnice, która zremisowała bezbramkowo w Puławach.

Starcie Sandecji z outsiderem Nice 1 Ligi rozpoczęło się zaskakująco: już w 9. minucie Paweł Kubiak zdobył bramkę dla MKS. Gospodarze zdołali wyrównać dopiero na dziesięć minut przed przerwą, a w drugiej połowie przejęli inicjatywę na boisku i szybko strzelili dwa gole. W 56. minucie objęli prowadzenie po strzale głową Michała Gałeckiego, a dwie minuty później Maciej Małkowski skutecznie wykonał jedenastkę podyktowaną za faul na Bartłomieju Dudzicu. Wynik meczu na 4:1 ustalił Kamil Słaby.

Ekipa z Nowego Sącza zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli, z czterema oczkami straty do lidera, ma jednak jeszcze dwa zaległe mecze do rozegrania.

W spotkaniu ekip walczących o utrzymanie GKS Tychy pokonał Drutex-Bytovię Bytów 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył w końcówce meczu Mateusz Grzybek. Piłkarze Stali Mielec zrewanżowali się ekipie Wigier Suwałki za porażkę 0:6 z sierpnia ubiegłego roku. Pokonali rywali 2:1, a w roli głównej wystąpił zdobywca dwóch bramek Krzysztof Drzazga. Chojniczanka Chojnice znów nie była w stanie wygrać meczu, tym razem lider zaplecza ekstraklasy zremisował na wyjeździe z Wisłą Puławy 0:0.

Aż cztery spotkania 23. kolejki zostały przełożone z powodu powołań piłkarzy do reprezentacji narodowych. Znicz Pruszków zmierzy się z GKS Katowice 4 kwietnia, Pogoń Siedlce podejmie Olimpię Grudziądz 5 kwietnia, Miedź Legnica zagra z Chrobrym Głogów również 5 kwietnia, a Górnik Zabrze z Zagłębiem Sosnowiec – 12 kwietnia.

Wyniki meczów 23. kolejki Nice 1 Ligi:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stomil Olsztyn 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Nermin Haskic (4), 1:1 Tsubasa Nishi (52), 1:2 Wiktor Biedrzycki (57), 2:2 Szymon Lewicki (72).

Żółte kartki: Bartosz Jaroch, Nermin Haskic (Podbeskidzie); Łukasz Jegliński (Stomil).
Sędzia:  Marek Opaliński (Lubin). Widzów: 4 859.

Wisła Puławy – Chojniczanka Chojnice 0:0

Żółte kartki: Arkadiusz Maksymiuk (Wisła); Mariusz Kryszak, Rafał Grzelak, Marcin Biernat (Chojniczanka).
Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa). Widzów: 1653.

GKS Tychy – Drutex Bytovia Bytów 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Mateusz Grzybek (84).

Żółte kartki: Radosław Pruchnik, Eugen Zasavitchi, Daniel Mikołajewski (GKS); Jakub Bąk (Drutex Bytovia).
Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin). Widzów: 3 519.

Sandecja Nowy Sącz – MKS Kluczbork 4:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Paweł Kubiak (9), 1:1 Lukas Kuban (34), 2:1 Michał Gałecki (56-głową), 3:1 Maciej Małkowski (58-karny), 4:1 Kamil Słaby (77).

Żółte kartki: Maciej Małkowski, Kamil Słaby, Grzegorz Baran (Sandecja); Bartosz Brodziński (MKS).
Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów:  2 800.

Stal Mielec - Wigry Suwałki 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Krzysztof Drzazga (51-głową), 1:1 Damian Kądzior (58), 2:1 Krzysztof Drzazga (70).

Żółte kartki: Krystian Getinger, Krzysztof Kiercz, Sebastian Zalepa (Stal), Omar Santana (Wigry).
Sędzia: Piotr Idzik (Poznań). Widzów: 3 200.