El. MŚ 2018: Dojrzały występ Irlandii Północnej! Norwegia łatwo ograna

Irlandia Północna pewnie pokonała Norwegię 2:0 w meczu piątej kolejki eliminacji mistrzostw świata. Gole dla zwycięzców strzelili już w pierwszej połowie Jamie Ward oraz Conor Washington.

Norwegowie zawodzą w obecnych eliminacjach, więc Irlandczycy z Północy na pewno liczyli na trzy punkty, zwłaszcza że wcześniej mecz wygrali Czesi. Ewentualne zwycięstwo dałoby im powrót na drugie miejsce w grupie C. Gospodarze szybko wzięli się do roboty i już w drugiej minucie objęli prowadzenie. Nie była to może jakaś składna akcja, ale piłka w końcu trafiła do Jamie'ego Warda, a ten płaskim strzałem wpakował ją do siatki.

Jeszcze w pierwszej połowie Irlandczycy podwyższyli wynik. Kapitalnym podaniem popisał się kapitan Steve Davis, a sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Conor Washington. W drugiej połowie goście szukali swoich okazji, ale tego dnia sprawiało im to olbrzymie problemy. W 77. minucie blisko gola był Havard Nordtveit, lecz Michael McGovern odbił jego uderzenie z rzutu wolnego.

Irlandia Północna wróciła na drugie miejsce w grupie C. Ma pięć punktów straty do Niemców i 2 przewagi nad Czechami.

Irlandia Północna - Norwegia 2:0 (2:0)

Bramki: Ward 2, Washington 33.

Irlandia Północna: McGovern - McLaughlin, Evans, McAuley, Cathcart - Davis, Norwood - Ward (80 McGinn), Dallas (88 Lund), Brunt - Washington (85 Lafferty).

Norwegia: Jarstein - Skjelvik, Elabdellaoui, Valsvik, Hovland - Johansen (75 Berge), Nordtveit - Mohamed Elyounoussi, King, Tarik Elyounoussi (53 Daehli) - Soderlund (63 Diomande).

Żółte kartki: Dallas - Nordtveit.