El. MŚ 2018: Rezerwowy pogrążył Słowenię. Cenne zwycięstwo Szkocji

Szkocja pokonała Słowenię 1:0 w meczu eliminacji mistrzostw świata 2018. Gospodarze mogą odetchnąć z ulgą, bo długo bili głową w mur... W końcu udało im się pokonać bramkarza. O wyniku przesądził gol rezerwowego.

W pierwszej połowie gospodarze przypuścili prawdziwy szturm na bramkę strzeżoną przez Jana Oblaka. Chociaż mieli przewagę, nie zdołali otworzyć wyniku. Chociaż w 8. minucie Russell Martin skierował piłkę głową do siatki, to sędzia Bjoern Kuipers nie uznał gola. Jego zdaniem, Szkot faulował kryjącego go rywala.

Gospodarze jeszcze przed przerwą mieli kolejne sytuacja, lecz prześladował ich pech! Szczególnie między 35. a 37. minutą. Leigh Griffiths najpierw trafił poprzeczkę, chwilę później w słupek, natomiast piłkę zmierzającą do bramki po strzale Jamesa Morrisona wybił Aljaz Struna. Powinno być 3:0, tymczasem do przerwy kibic na Hampden Park nie doczekali się choćby jednego gola...

W drugich 45 minutach obraz gry się nie zmienił. Podopieczni Gordona Strachana mieli przewagę, jednak długo nie potrafili znaleźć sposobu, by pokonać Oblaka. Brakowało im precyzji albo na posterunku był bramkarz reprezentacji Słowenii.

Strachan miał jednak nosa. W 82. minucie wprowadził na boisko Chrisa Martina. Pod koniec regulaminowego czasu gry ten znalazł się w polu karnym rywali, gdzie dostał podanie od Stuarta Armstonga i precyzyjnym strzałem pokonał Oblaka! Dzięki temu gospodarze odnieśli bardzo cenne zwycięstwo.

Szkocja - Słowenia 1:0 (0:0)

Bramka: C. Martin 88

Szkocja: Craig Gordon - Andrew Robertson, Russell Martin, Charlie Mulgrew, Kieran Tierney - James Morrison (82. Chris Martin), Scott Brown, Stuart Armstrong, James Forrest - Robert Snodgrass (75. Anya) - Leigh Griffiths (49. Steven Naismith)

Słowenia: Jan Oblak - Aljaz Struna, Miral Samardzić, Bostjan Cesar, Bojan Jokić - Jasmin Kurtić, Rene Krhin, Kevin Kampl (88. Nik Omladić) - Josip Ilicić, Valter Birsa (69. Robert Berić), Roman Bezjak (59. Benjamin Verbić)