El. MŚ 2018: Rumuni i Duńczycy zagrali dla Polaków!

Rumunia zremisowała przed własną publicznością z Danią 0:0 w trzecim meczu 5. kolejki eliminacji MŚ w grupie E. Podział punktów w tym spotkaniu oznacza, że żadna z drużyn nie nadrobiła straty do reprezentacji Polski, która w Podgoricy ograła Czarnogórę 2:1. Polacy prowadzą w tabeli grupy E z 13 punktami, a kolejni Czarnogórcy i Duńczycy mają po 7 oczek!

Nieco w cieniu meczu Czarnogóra - Polska toczyła się walka w Cluj-Napoca, gdzie o miejsce za plecami prowadzącej dwójki walczyli Rumuni i Duńczycy. Gospodarze przystąpili do spotkania osłabieni brakiem kontuzjowanego Stancu i pauzującego za kartki Andone. Goście z Danii mieli do dyspozycji wszystkich najlepszych graczy, ale w pierwszej połowie spotkania nie potrafili przełożyć na grę i wynik swoich teoretycznie lepszych umiejętności indywidualnych.

Dobrych sytuacji pod oboma bramkami było jak na lekarstwo, a w pierwszej odsłonie warto odnotować bardzo niecelne uderzenie Claudiu Keseru z 18. minuty i strzał z końcówki w wykonaniu Christiana Eriksena, który poszybował jednak nad bramką. Nic więc dziwnego, że na trybunach zamiast emocji częściej można było zobaczyć ziewanie fanów, którzy czekali na zdecydowane ożywienie gry.

W drugiej połowie zawodnicy obu drużyn przystąpili nareszcie do ataku i pod bramkami zaczęło robić się dużo ciekawiej. Duńczycy zagrażali bramce gospodarzy głównie za sprawa Eriksena, który albo stwarzał kolegom sytuacje albo sam próbował szczęścia. Jego bardzo groźne uderzenie z 54. minuty ładnie odbił jednak Tatarusanu. Po drugiej strony równie czujny był Kasper Schmeichel, który w 68. minucie z problemami poradził sobie ze strzałem Marina.

W końcówce to Duńczycy mieli przewagę, jednak nie potrafili wykorzystać stworzonych przez siebie sytuacji. Gospodarze natomiast niemal tylko ograniczali się do obrony remisu. Żadna z ekip nie potrafiła pokonać bramkarza przeciwnej drużyny i starcie zakończyło się remisem, który najbardziej ucieszył reprezentację Polski. Po 5. kolejce Biało-Czerwoni mają na koncie 13 punktów, natomiast druga Czarnogóra i trzecia Dania mają 7 oczek. Kolejne miejsca zajmują Rumuni i Ormianie - po 6 punktów!

Rumunia - Dania 0:0

Rumunia: Ciprian Tatarusanu - Vlad Chiriches, Cristian Sapunaru, Alin Tosca - Romario Benzar, Rzvan Marin, Mihai Pintilii, Nicolae Stanciu, Iasmin Latovlevici (76. Dorin Rotariu) - Alexandru Chipciu (86. Andrei Ivan), Claudiu Keseru (63. Denis Alibec).

Dania: Kasper Schmeichel - Simon Kjaer (46. Mathias Jorgensen), Andreas Christensen, Jannik Vestergaard - Peter Ankersen, William Kvist, Lasse Schoene (69. Martin Braithwaite), Thomas Delaney, Riza Durmisi - Christian Eriksen, Andreas Cornelius.

Żółte kartki: Mihai Pintilii (Rumunia); Andreas Cornelius, Peter Ankersen (Dania). Sędzia: Martin Atkinson (Anglia).