El. MŚ 2018: Wielki powrót Defoe do kadry! Anglia pewnie ograła Litwę

To był świetny powrót Jermaina Defoe do reprezentacji Anglii. Napastnik Sunderlandu zdobył jedną z bramek w starciu z Litwą. "Synowie Albionu" wygrali 2:0 i pewnie prowadzą w grupie F.

Po ponad trzyletniej przerwie do reprezentacji Anglii powrócił Jermain Defoe. Gareth Southgate zaufał mu na tyle, że wystawił go od pierwszej minuty w starciu z Litwą. Rywal nie był wymagający, więc snajper Sunderlandu mógł liczyć na swoje sytuacje. Udało mu się już w dwudziestej drugiej minucie, kiedy po podaniu Raheema Sterlinga znalazł się w wybornym położeniu. Stał niepilnowany kilka metrów od bramki i po prostu musiał trafić do siatki. Po chwili mógł cieszyć się z dwudziestego trafienia w kadrze.

Mecz może nie porywał, co jednak nie oznacza, że Anglicy mieli wszystko pod kontrolą. Mało brakowało, a wobec błędu Joe Harta, który źle obliczył lot piłki, Litwini wyrównali. W odpowiednim miejscu był jednak John Stones, wybijając futbolówkę sprzed linii bramkowej. Po godzinie boisko opuścił m.in. Defoe, a w jego miejsce pojawił się Jamie Vardy. Napastnik Leicester City zaledwie sześć minut później wykorzystał pięknie zagranie Adama Lallany, ustalając wynik spotkania. Zwycięstwo mogło być jeszcze wyższe, ale w końcówce Marcus Rashford nie wykorzystał dobrej sytuacji.

Anglia jest pierwsza w tabeli grupy F: ma trzynaście punktów i wyprzedza Słowenię o pięć oczek.

Anglia - Litwa 2:0 (1:0)

Bramki: Defoe 22, Vardy 66.

Anglia: Hart - Walker, Keane, Stones, Bertrand - Dier, Alli, Lallana - Oxlade-Chamberlain, Defoe (60 Vardy), Sterling (60 Rashford).

Litwa: Setkus - Vaitkunas, Kijanskas, Klimavicius, Slavickas - Kuklys, Zulpa - Novikovas (54 Grigaravicius), Slivka (87 Paulius), Cernych - Valskis (74 Matulevicius).

Żółte kartki: Rashford - Vaitkunas, Zulpa.