Nawałka: W pewnych momentach wiało jak na Kasprowym Wierchu

Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka nie krył zadowolenia z postawy swojej drużyny w meczu z Czarnogórą (2:1). Szkoleniowiec zauważył, że nie tylko rywale sprawili dużo problemów, ale także i warunki pogodowe były ciężkie. - Nie ma co zwalać winy na wiatr, ale warunki panujące na murawie były bardzo ciężkie - powiedział 59-latek.

Marcin Feddek: Ta drużyna przyzwyczaja nas, że jak gdzieś jedzie, to jedzie po trzy punkty.

Adam Nawałka: Spodziewaliśmy się bardzo trudnego spotkania. Muszę pochwalić zawodników za determinację, konsekwencję, grę do samego końca. Nie było problemów z poziomem emocjonalnym. Byliśmy świetnie przygotowani pod względem mentalnym. Pierwsza połowa wyglądała bardzo dobrze. Strzeliliśmy gola, a to na tym terenie nie jest łatwe. Druga połowa miała pewne fazy. Może było za dużo chaosu, ale to dlatego, że niektórzy zawodnicy sygnalizowali urazy, niektórzy musieli zejść z boiska. Nie ma co zwalać winy na wiatr, ale warunki były naprawdę trudne. Każdy kto grał w piłkę, to wie, że jeżeli są podmuchy, niczym na Kasprowym Wierchu to czasem sprawia to kłopoty. Liczą się trzy punkty.

Jedyny moment, kiedy drżeliśmy pod naszą bramką, to stałe fragmenty gry. Widzieliśmy o tym, że będzie ciężko i parę razy coś nie zagrało, tak jak powinno.

Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Drużyna przeciwna ma bardzo groźne stałe fragmenty gry. Staraliśmy się unikać fauli, ale przeciwnik był bardzo dobrze dysponowany. Musimy zrobić pewne korekty, jeśli chodzi o grę w defensywie i ofensywie. Myślę, że do działań przystąpimy z bardzo dużym optymizmem.

Bardzo dobrze, że mamy sześć punktów przewagi, ale to wymaga jeszcze większej pracy nad koncentracją, aby nie wkradło się rozluźnienie. To jest dopiero połowa drogi.

My patrzymy z dużym dystansem na to co się dzieje. Wiedzieliśmy, że to będzie bardzo trudne spotkanie, a niektórzy już wcześniej przypisywali nam trzy punkty. Gospodarze zagrali bardzo dobry mecz i myślę, że będą liczyć się w walce o awans na mistrzostwa świata 2018.

Cała rozmowa z Adamem Nawałką w załączonym materiale wideo.