Portugalskie media: Tylko Lewandowski zagraża Ronaldo

Piłka nożna

Portugalscy dziennikarze uważają, że tylko Robert Lewandowski może pozbawić Cristiano Ronaldo tytułu najlepszego strzelca eliminacji piłkarskich mistrzostw świata 2018. Wskazują, że Polak jest samotnym liderem swojego zespołu.

Komentatorzy odnotowują, że Ronaldo po piątej kolejce spotkań eliminacyjnych do mundialu ma już dziewięć bramek i “pewnie zmierza” po tytuł najlepszego strzelca europejskiej fazy eliminacyjnej do MŚ 2018.

 

“Ronaldo w sobotę przeszedł do historii portugalskiego futbolu, zdobywając swoją 70. bramkę w występach w reprezentacji. Nikomu jeszcze ten wyczyn się nie udał i na pewno przez wiele lat nie zostanie on pobity” - stwierdzili reporterzy publicznej telewizji RTP po meczu, w których ich reprezentacja wygrała z Węgrami 3:0.

 

Większość portugalskich mediów uważa, że jedynym zawodnikiem, który może pozbawić Ronaldo strzeleckiego prymatu w fazie kwalifikacyjnej do MŚ jest Lewandowski. Wskazują, że napastnik biało-czerwonych ma już na swoim koncie osiem bramek. Ostatnią strzelił w niedzielnym meczu z Czarnogórą (2:1).

 

"Lewy jest bardziej skuteczniejszy niż podczas ostatnich mistrzostw Europy, gdzie zdobył zaledwie jedną bramkę, i to w meczu przeciwko naszej reprezentacji. Polak nie tylko zdobywa aktualnie dużo goli, ale jego celne trafienia są decydujące, jak np. to w meczu z Armenią, kiedy pokonał bramkarza rywali w ostatniej akcji spotkania" - przypomnieli dziennikarze stacji Sport TV.

 

Niektórzy komentatorzy umniejszają tymczasem jednobramkową przewagę Ronaldo nad Lewandowskim, wskazując, że Polak potrafił w jednym meczu, przeciwko utytułowanej Danii, zdobyć trzy gole, podczas gdy Portugalczyk podreperował swoje konto czterema bramkami przeciwko ekipie amatorów z Andory.

 

Z kolei dziennik "Record" wskazuje na duże osamotnienie Lewandowskiego, jako lidera i strzelca biało-czerwonych. Przypomina, że poza polskim kapitanem nikomu z jego kolegów nie udało się zdobyć więcej niż jednej bramki.

 

"Ofensywa Polaków bazuje na Lewandowskim. Sekundującemu mu w przodzie Kamilowi Grosickiemu udało się w tych eliminacjach strzelić tylko jedną bramkę. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku naszej reprezentacji, gdzie Ronaldo skutecznie wspiera Andre Silva, który ma już cztery gole” - odnotował “Record”.

 

Lizboński dziennik przypomniał, że obecne eliminacje są dla Ronaldo najlepsze pod względem liczby zdobytych goli w jego reprezentacyjnej karierze podczas kwalifikacji do dużych turniejów piłkarskich. Gazeta odnotowała, że średnia zdobytych przez Portugalczyka bramek w meczu wynosi już 2,25, a CR7 rozegrał o jeden mniej od Lewandowskiego.

 

Portugalskie media w swoich poniedziałkowych komentarzach twierdzą, że ekipę Adama Nawałki można uznać już niemal za pewnego uczestnika przyszłorocznego mundialu w Rosji. Wskazują, że biało-czrwoni mają sześciopunktową, czyli największą w Europie przewagę w grupie nad kolejnym rywalem.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze