Zieliński został dyrektorem Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa

Piłka nożna
Zieliński został dyrektorem Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa
fot. legia.com

Były reprezentant Polski Jacek Zieliński został nowym dyrektorem Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Jak poinformował klub, będzie on odpowiedzialny za jej kompleksowy rozwój.

Przy Łazienkowskiej postanowiono w większym stopniu postawić na osoby, które w przeszłości były związane z Legią Warszawa. Jedną z nich jest Zieliński. 49-latek, jako dyrektor Akademii Piłkarskiej, będzie blisko współpracował z Radosławem Mozyrko, który pełni rolę Koordynatora Ds. Rozwoju Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

 

 

Zieliński to jeden z najlepszych piłkarzy w historii Legii Warszawa. Występował w jej barwach przez dwanaście lat. W sumie rozegrał 404 oficjalne spotkania, w których strzelił dziewięć goli. W swoim dorobku ma cztery mistrzostwa i trzy Puchary Polski.

 

Już po zakończeniu kariery Zieliński dwukrotnie był trenerem "Wojskowych" - od października 2004 do czerwca 2005 i od kwietnia do czerwca 2007. Trenował także Koronę Kielce i Lechię Gdańsk, jak również był asystentem Franciszka Smudy w reprezentacji Polski i prowadził kadrę U-20. Przez ostatnie trzy lata był dyrektorem sportowym Wigier Suwałki.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie