109 km/h i dwaj rywale powaleni na parkiet! Oliva szaleje w polu zagrywki

Salvador Hidalgo Oliva potrafi zrobić show, co udowodnił również w spotkaniu 29. kolejki PlusLigi przeciwko GKS Katowice. W drugim secie Kubańczyk zaserwował trzy asy serwisowe z rzędu, a jedną z zagrywek powalił na parkiet dwóch rywali!

Sytuacja miała miejsce w drugim secie, rozgrywanego w Spodku meczu GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel. Przy stanie 16:13 dla gospodarzy w polu zagrywki pojawił się Salvador Hidalgo Oliva.

Pierwsza próba Kubańczyka (109 km/h) zakończyła się asem serwisowych, a rozpaczliwie interweniujący Rafał Sobański i Adrian Stańczak upadli na parkiet jak trafione kulą kręgle. Drugi serwis początkowo uznano za autowy, jednak weryfikacja pokazała, że piłka otarła się o rękę Stańczaka. Trzecie podejście i trzeci punkt dla jastrzębian. Tym razem Stańczak nie zdołał utrzymać zagrywki Kubańczyka...

To był niezwykle ważny moment tej partii. Goście odrobili straty (16:16), a w końcówce przejęli inicjatywę i wygrali seta (23:25).

Serwisowy show Salvadora Hidalgo Olivy w załączonym materiale wideo.