Pełna lista uczestników DreamHack Austin 2017. Kinguin bez awansu

E-sport
Pełna lista uczestników DreamHack Austin 2017. Kinguin bez awansu
fot. WESG

Po rozdaniu zaproszeń pozostało już tylko rozegranie kwalifikacji w celu obsadzenia dwóch ostatnich miejsc. Bezkonkurencyjni w eliminacjach okazali się reprezentanci HellRaisers oraz Luminosity, którzy dopełnią listę uczestników.

Organizatorzy DreamHack Austin zdecydowali się odgórnie rozplanować aż 3/4 listy uczestników imprezy. Pozostałe dwa miejsca stały się główną nagrodą turniejów kwalifikacyjnych rozgrywanych w Ameryce Północnej oraz Europie.

 

Laureatem europejskich eliminacji została ekipa HellRaisers. Na drodze ANGE1'a i spółki stanęły takie zespoły jak BIG, Vega Squadron oraz mousesports. Dwie pierwsze formacje zostały pokonane bez konieczności rozgrywania rozstrzygającej mapy. Tylko „Myszy” zdołały uszczknąć jeden punkt z wyniku końcowego, lecz to nie wystarczyło, aby zapewnić sobie awans do dalszej fazy turnieju. HellRaisers w pełni zasłużenie wygrało europejskie eliminacje i wywalczyło sobie przepustkę do lanowych finałów.

 

W europejskich eliminacjach mogliśmy również oglądać mecze z udziałem Team Kinguin. W pierwszym spotkaniu podopieczni Loorda bez większych komplikacji uporali się z zespołem iGame.com. Finowie na dwóch mapach łącznie wygrali zaledwie dziewięć rund. Kolejnym przeciwnikiem Polaków została ekipa Vega Squadron, która w kwalifikacjach do ELEAGUE Major zdruzgotało faworyzowany NiP. „Pingwiny” rozpoczęły spotkanie od zwycięstwa na Inferno. Trudny początek nie osłabił ducha walki Rosjan, którzy zatriumfowali na dwóch kolejnych mapach i zakończyli całe spotkanie rezultatem 2:1. Taki wynik ostatecznie pogrzebał nasze nadzieje na występ Polaków podczas DH Austin.

 

Krótko po rozstrzygnięciu europejskich eliminacji byliśmy świadkami decydujących starć z udziałem amerykańskich drużyn. Za oceanem najlepsi okazali się zawodnicy reprezentujący barwy Luminosity Gaming. Trzeba przyznać, że nie mieli oni łatwej przeprawy, ponieważ w każdym spotkaniu konieczne było rozegranie trzech map. W drodze po upragniony awans Brazylijczycy ograli compLexity, Misfits oraz CLG.

 

Po rozesłaniu wszystkich zaproszeń i rozegraniu turniejów kwalifikacyjnych ostatecznie poznaliśmy pełną listę uczestników DreamHack Austin 2017. W zawodach wezmą udział następujące drużyny:

 

  • Immortals
  • Liquid
  • Heroic
  • Gambit
  • G2
  • Cloud 9
  • HellRaisers
  • Luminosity

 

W powyższym zestawieniu zabrakło zespołów należących do ścisłej światowej czołówki, lecz to wcale nie musi odbić się na atrakcyjności turnieju. Immortals, Heroic oraz Gambit wciąż są na fali wznoszącej, a zawody w Teksasie stanowią dla nich znakomitą okazję do potwierdzenia swojej wysokiej formy. Obok nich pojawią się takie formacje jak G2, Cloud 9 czy Liquid. Powyższe ekipy dysponują ogromnym potencjałem, lecz od dłuższego czasu nie potrafiły go należycie wykorzystać. Udany występ podczas turnieju w Austin może stanowić dla nich pierwszy krok w drodze powrotnej na szczyt.

 

DreamHack Austin zostanie rozegrany w dniach 28-30 kwietnia. Osiem przybyłych drużyn zmierzy się ze sobą o pulę nagród rzędu 100 tysięcy dolarów.

Jakub Nowak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze