Popis bramkarzy i zwycięstwo Włochów w sparingu z Holandią

Włochy pokonały Holandię 2:1 w rozgrywanym we wtorek meczu towarzyskim. Na uwagę z pewnością zasługuje dynamiczny początek spotkania, w którym dwie bramki padły w ciągu zaledwie jednej minuty! Końcówka mogła przynieść więcej goli, ale niesamowitymi paradami popisywali się bramkarze obu stron.

Początek sparingu z pewnością należał do dynamicznych. W 10. minucie gry Holendrzy wyszli z atakiem pozycyjnym, który zakończył się akcją w trójkącie pomiędzy Davy Klaassenem i Quincy Promesem. Ostatni z wymienionych znalazł się w końcu w dogodnej sytuacji do oddania strzału i posłał piłkę w kierunku bramki strzeżonej przez Gianluigiego Donnarummę. Ta odbiła się rykoszetem od Leonardo Bonucciego, a następnie na jej drodze stanął Alessio Romagnoli i skierował ją do własnej siatki.

Minutę później było już 1:1, gdy wybitą z pola karnego piłkę przyjął na klatkę Eder i mocnym, płaskim strzałem z dystansu posłał ją tuż obok lewego słupka bramki Jeroena Zoeta.

W 32. minucie Marco Parolo wyskoczył do piłki bitej z rzutu rożnego i głową uderzył na bramkę. Golkiper Holendrów popisał się nie lada refleksem i sparował futbolówkę przed siebie, wprost pod nogi Bonucciego, który bez zastanowienia wpakował ją pod poprzeczkę.

Druga odsłona nie przyniosła zmiany wyniku, jednak obie drużyny wypracowały sobie po kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola. W 82. Leonardo Spinazzola mógł przypieczętować zwycięstwo "Azzurrich" jednak jego strzał z pola karnego wspaniale obronił Zoet. Trzy minuty później do wyrównania mogli doprowadzić "Oranje", jednak po strzale Wesley Sneijdera brawa za niesamowitą paradę otrzymał Donnarumma. W samej końcówce osiemnastolatek wykazał się po raz kolejny, gdy jego umiejętności, strzałem z pola karnego, ponownie sprawdził Sneijder.

Holandia - Włochy 1:2 (1:2)

Bramki: Romagnoli (10' samobójcza) - Eder 11', Bonucci 32'.

Żółta kartka: Rugani.

Holandia: Jeroen Zoet - Daley Blind (83' Wesley Sneijder), Wesley Hoedt, Bruno Martins Indi, Kenny Tete - Kevin Strootman (46' Tonny Vilhena), Davy Klaassen (83' Nick Viergever), Georginio Wijnaldum (77' Jens Toornstra) - Quincy Promes, Memphis Depay, Jeremain Lens.

Włochy: Gianluigi Donnarumma - Alessio Romagnoli, Leonardo Bonucci, Daniele Rugani - Matteo Darmian, Marco Parolo, Daniele De Rossi (37' Roberto Gagliardini), Davide Zappacosta (62' Leonardo Spinazzola) - Marco Verratti - Ciro Immobile, Eder (69' Andrea Petagna).

Sędzia: Jonas Eriksson (Szwecja).