Radość z wygranego meczu kończy się w łóżku? Tak awans do ćwierćfinału świętowali kibice Islandii

9 miesięcy po wygranym spotkaniu Islandii z Anglią (2:1) podczas rozgrywek Euro 2016 we Francji, miejscowe szpitale odnotowały rekordową liczbę narodzin.

Choć Islandczycy już w czwartej minucie gry stracili pierwsza bramkę po golu Rooneya, chwilę potem mogli cieszyć się remisem, dzięki celnemu trafieniu Ragnara Sigurdssona. Po odrobieniu straty nie zasiedli na laurach i już w 18. minucie spotkania objęli prowadzenie, które utrzymali do ostatniego gwizdka sędziego.

Do historycznego zwycięstwa reprezentacji Islandii na Allianz Riviera (Stade de Nice) w meczu o 1/8 finału Euro 2016 doszło 27 czerwca. Po pamiętnym awansie do ćwierćfinałów, kibice postanowili celebrować sukces w zaciszu francuskich hoteli. Równo 9 miesięcy później islandzkie szpitale odnotowały rekordową liczbę porodów. Czy to przypadek?