Regaty o Puchar Księżniczki Zofii: Tarnowski liderem w RS:X

Inne
Regaty o Puchar Księżniczki Zofii: Tarnowski liderem w RS:X
fot. Facebook

Paweł Tarnowski prowadzi po czterech wyścigach żeglarskiej klasy RS:X w regatach o Puchar Księżniczki Zofii na Majorce. W rywalizacji kobiet w pierwszej dziesiątce są aż trzy Polki, a najlepsza z nich Zofia Noceti-Klepacka zajmuje czwarte miejsce.

Zawodniczka Legii Warszawa była we wtorek kolejno czwarta i piąta. Trzy pozycje za nią sklasyfikowana jest Maja Dziarnowska, a dziewiąta jest mistrzyni świata Małgorzata Białecka. Dalsze lokaty zajmują Kamila Smektała - 16., Agnieszka Bilska - 23., Karolina Lipińska - 34., Patrycja Lis - 46. i Zuzanna Czuryło - 53. miejsce w gronie 58 zawodniczek.

 

Tarnowski we wtorkowych wyścigach był drugi i dziewiąty, ale utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Dzień wcześniej zajął pierwsze i drugie miejsce. W tej konkurencji startuje jeszcze czterech innych Polaków: Radosław Furmański jest 23., Maciej Kluszczyński - 29., Marcin Urbanowicz - 31., Dawid Furmański - 71. na 96 zawodników.

 

Po czterech wyścigach w klasie 470 wśród kobiet dziewiąte są Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar, które triumfowały w ostatnim wtorkowym wyścigu. W zmaganiach mężczyzn 34. pozycję zajmują Maciej Sapiejka i Adam Krefft, a Kamil Cesarski i Beniamin Waszkiewicz są na 47. miejscu w gronie 56 startujących.

 

W klasie Finn 13. jest Piotr Kula, a 25. miejsce zajmuje Mikołaj Lahn. Dopiero na 44. pozycji wśród 57 zawodników sklasyfikowany jest Krzysztof Stromski.

 

Regaty na Balearach zakończą się w sobotę.

AN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze