"Bóg futbolu" już w Chicago. Na lotnisku witał go tłum fanów! (WIDEO)

Piłka nożna
"Bóg futbolu" już w Chicago. Na lotnisku witał go tłum fanów! (WIDEO)
fot. PAP

Bastian Schweinsteiger w nocy z wtorku na środę wylądował w Chicago. Na lotnisku O'Hare International Airport zebrały się tłumy fanów, chcące przywitać byłą gwiazdę Bayernu Monachium, która od teraz będzie reprezentowała barwy miejscowych "Strażaków".

Do USA "Basti" przyleciał razem z żoną, byłą tenisistką - Aną Ivanović. O serdeczności amerykańskich fanów pisał już wcześniej Nemanja Nikolić, który kontrakt z Chicago Fire podpisał pod koniec ubiegłego roku. Powitanie przerosło chyba jednak oczekiwania sportowej pary. Na terminalu zebrały się setki fanów, pozdrawiających 121-krotnego reprezentanta Niemiec, proszących go o autrografy, a także robiących sobie z nim pamiątkowe zdjęcia.

 

Wywieszono również wielki transparent z podobizną zawodnika oraz napisem "Fussballgott", który po niemiecku znaczy "Bóg futbolu".

 

Schweinsteiger przeszedł do Chicago Fire z Manchesteru United 21 marca, za około 5 milionów euro. Kontrakt zawodnika z nowym klubem będzie obowiązywał przez dwanaście miesięcy, w trakcie których na jego konto ma wpłynąć około 4,5 miliona dolarów! "Schweini" ma szansę zadebiutować 1 kwietnia, kiedy "Strażacy" na swoim stadionie podejmą Montreal Impact.

 

Powitanie Bastiana Schweinsteigera przez kibiców Chicago Fire w załączonym materiale wideo.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze