Oliva - nie tylko bombardier, lecz gracz kompletny (WIDEO)

Siatkówka

W Derbach Śląska w katowickim Spodku emocji i pięknych akcji nie brakowało. Jedną z wyróżniających się postaci był przyjmujący „Pomarańczowych” Salvador Hidalgo Oliva, który z każdym meczem udowadnia, że był transferowym strzałem w dziesiątkę klubu z Jastrzębia Zdroju.

Salvador Hidalgo Oliva bardzo szybko podbił polskie parkiety i serca polskich kibiców. Po niespełna roku gry w barwach Jastrzębskiego Węgla jest jednym z najbardziej rozpoznawanych siatkarzy ekstraklasy. Potrafi grać nie tylko skutecznie, ale również bardzo efektownie. We wtorkowym spotkaniu z GKS-em Katowice popisywał się nie tylko akcjami w ataku (miał 65% skuteczności), ale też znakomitymi interwencjami w obronie oraz serią udanych zagrywek (miał 3 asy serwisowe). W spotkaniu w katowickim Spodku zdobył aż 23 punkty, jednak to nie on został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

 
Oliva jest w tym sezonie niewątpliwie jednym z najlepszych transferów PlusLigi. Zagrał jak dotąd we wszystkich, 29 ligowych spotkaniach i zdobył w sumie 579 punktów.


Urodzony w Leningradzie Kubańczyk, wychował się na „Gorącej Wyspie”, jednak jedenaście lat temu przeniósł się do Niemiec. Od sześciu posiada niemieckie obywatelstwo. Zapytany, czy czuje się bardziej Kubańczykiem, czy Niemcem odparł: „Może jestem trochę obywatelem świata?”.


Salvadora Hidalgo Olivę w PlusLidze zobaczymy także w następnym sezonie. Siatkarz, niedawno podpisał nowy, dwuletni kontrakt z klubem z Jastrzębia Zdroju.


– Salvador wniósł wiele od strony sportowej i nie tylko – jest gwiazdą PlusLigi i Jastrzębskiego Węgla, idolem kibiców – że tak naprawdę przedłużenie współpracy z nim było dla nas priorytetem. Do tej pory praktycznie nie zdarzało się, by jakiemuś klubowi udało się go zatrzymać na dłużej niż rok. U nas w sumie będzie grał przez trzy lata. To tylko potwierdza fakt, jak bardzo jesteśmy z niego zadowoleni – powiedział prezes zarządu klubu z Jastrzębia Zdroju, Adam Gorol.


Najlepsze akcje w wykonaniu Salvadora Hidalgo Olivy z meczu przeciwko GKS-owi Katowice w załączonym materiale wideo.

ask, A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze